Irlandia uznała homoseksualistki za rodziców

Opublikowano: 03.04.2021 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Dwie lesbijki z Irlandii zostały oficjalnie uznane za rodziców dwójki dzieci. Wszystko dzięki uchwalonej w maju ubiegłego roku nowelizacji ustawy o dzieciach i relacjach rodzinnych. Pozwala ona parom płci żeńskiej na uznanie ich przez urzędników za współrodziców posiadanych przez nie dzieci.

Mieszkające pod Cork w południowej części kraju Niamh O’Sullivan i Geraldine Rea są pierwszymi będącymi w homoseksualnym związku kobietami w Irlandii, których nazwiska zostały zarejestrowane w oficjalnych aktach urodzenia dwójki dziewczynek: Réidín i Aoibhín. Wcześniej przez dłuższy czas obie kobiety procesowały się w tej sprawie przed sądem.

Na pomoc przyszli jednak irlandzcy politycy. W maju ubiegłego roku parlament dokonał ostatecznej nowelizacji ustawy o dzieciach i relacjach rodzinnych. Dzięki niej ​​zarówno matka dziecka, jak i przyszły „współrodzic” mogą teraz zarejestrować się w Kancelarii Rejestracji Urodzin, Zgonów i Małżeństw jako rodzice dziecka, które urodziło się w wyniku „procedury rozrodu wspomaganego przez dawcę”.

Obie lesbijki przez blisko dwa lata starały się o możliwość zapłodnienia jednej z nich przez transfer zarobków. Ostatecznie Rea urodziła bliźniaczki na początku lutego tego roku. O’Sullivan w rozmowie z mediami twierdzi, że możliwość zarejestrowania dzieci przez ich homoseksualną parę jest dużym krokiem naprzód dla irlandzkiego ruchu LGBTQWERTY. Organizacja LGBT Ireland liczy zresztą na rozszerzenie wspomnianego prawa także na homoseksualistów płci męskiej.

Na podstawie: Irishexaminer.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

To jest rozciągnięty w czasie, długotrwały ale najwyraźniej nieunikniony początek końca naszej cywilizacji!