Irański prezydent złożył świąteczne życzenia chrześcijanom

Opublikowano: 25.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 8

Prezydent Iranu Hasan Rowhani przesłał świąteczne życzenia papieżowi Franciszkowi oraz chrześcijanom na całym świecie. Jednocześnie wyraził on nadzieję, że w zbliżającym się roku społeczność międzynarodowa będzie mogła cieszyć się pokojem i sprawiedliwością, które wynikają z nauk Jezusa Chrystusa.

Najważniejszy irański polityk w oficjalnych życzeniach skierowanych do papieża Franciszka stwierdził, że narodziny Jezusa Chrystusa były niezwykle ważne dla całego świata i stały się źródłem sprawiedliwości i piękna. Z tego powodu Rowhani wyraził nadzieję, iż zbliżający się 2017 r. będzie rokiem spokoju, życzliwości i współpracy między wszystkimi narodami, a ponadto przyniesie całej ludzkości duchowe przeżycia, zaprowadzi pokój i tolerancję wśród liderów politycznych oraz sprawiedliwość dla osób uciśnionych i nieuprzywilejowanych.

Irański prezydent wysłał również życzenia na ręce światowych przywódców i ich narodów, życząc im pomyślności z okazji narodzin proroka pokoju i dobroci. Rowhani dodał, że w zgodzie z naukami proroków największych religii rozpoczęty zostanie dialog i zrozumienie między narodami, a świat będzie świadkiem powrotu stabilności i bezpieczeństwa, które doprowadzą do zakończenia cierpień niezliczonej ilości ludzi nękanych przez ucisk, korupcję i terroryzm. Na końcu swojego oświadczenia prezydent Iranu stwierdził, iż modli się, aby bóg obdarzył wszystkie rządy i narody szczęściem oraz dobrobytem.

Świąteczne życzenia dla chrześcijan wysłał także przewodniczący irańskiego parlamentu. Ali Laridżani w komunikacie skierowanym do swoich odpowiedników i parlamentarzystów w innych krajach napisał, że czas Bożego Narodzenia powinien być dla wszystkich narodów okresem refleksji nad naukami Chrystusa, który dążył do przywrócenia sprawiedliwości na świecie i zaprowadzenia na nim pokoju. Laridżani stwierdził, iż osiągnięcie ideałów Jezusa możliwe jest dzięki dialogowi przedstawicieli wszystkich religii abrahamicznych.

Na podstawie: presstv.com, mehrnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o