Irański dziennikarz przypomina angielskiemu trenerowi o Iraku i Afganistanie

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 866

Selekcjoner reprezentacji Iranu Carlos Queiroz został zapytany przez angielskiego dziennikarza, dlaczego prowadzi zespół kraju oskarżanego o łamanie praw kobiet. W odpowiedzi jeden z irańskich reporterów wytknął hipokryzję zachodnim mediom. Podczas konferencji prasowej angielskiego selekcjonera Garetha Southgate’a przypomniał o śmierci cywilów w przeprowadzonych przez Wielką Brytanię bombardowaniach w Iraku i Afganistanie.

Irańscy piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze są nieustannie pytani o sytuację w ich kraju, czyli o trwające od kilku tygodni protesty rządowe. Wybuchły one w związku ze śmiercią na komisariacie młodej kobiety, która została zatrzymana przez policję z powodu nieprzestrzegania zasad dotyczących ubioru.

Dziennikarz brytyjskiego Sky News pytał więc selekcjonera Iranu, czemu parę miesięcy temu po kilkuletniej przerwie zdecydował się ponownie objąć reprezentację tego kraju. Portugalski szkoleniowiec w odpowiedzi stwierdził, że reporter powinien zająć się sprawami swojego własnego kraju, w tym postępowaniem Wielkiej Brytanii wobec kryzysu migracyjnego.

Dzisiaj na konferencji angielskiego selekcjonera pojawił się natomiast irański dziennikarz. Nawiązując do krytyki pod adresem Queiroza zwrócił on uwagę na zachodnią hipokryzję. Powiedział więc, że równie dobrze mógłby zapytać Southgate’a, dlaczego jest trenerem kraju odpowiedzialnego za bombardowanie niewinnych cywilów w Afganistanie i Iraku.

Irańczyk przypomniał również o innych problemach Anglików. Choćby o kontrowersjach związanych z koszami wrześniowego pogrzebu królowej Elżbiety, czy też z surową zimą czekającą Wielką Brytanię i Europę w związku z odcięciem od rosyjskich surowców.

Ostatecznie dziennikarz z Iranu skupił się na kwestiach czysto sportowych, natomiast selekcjoner Anglii wyraził zrozumienie dla irytacji irańskich piłkarzy i trenerów w związku z ciągłymi pytaniami o sytuację polityczną w ich kraju. Southgate dodał, że „jest w tej samej sytuacji”, bo przez sześć lat swojej pracy z kadrą był wielokrotnie pytany o kwestie polityczne.

Na podstawie: DohaNews.co, APNews.com
Źródło: Autonom.pl

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.