Iran grozi USA blokadą Zatoki Perskiej

Opublikowano: 05.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2529

Irański przywódca Hasan Rouhani ostrzegł Stany Zjednoczone, że w razie pozbawienia Iranu możliwości eksportowania ropy naftowej zostanie zamknięta droga dostaw surowców z Zatoki Perskiej – poinformował portal “Arab News”.

Ameryka powinna wiedzieć, że sprzedajemy naszą ropę i nadal będziemy ją sprzedawać, i Amerykanie nie są w stanie zatrzymać naszego eksportu ropy naftowej — powiedział Rouhani w telewizyjnym przemówieniu podczas wizyty w mieście Shahroud.

“Jeśli pewnego dnia zechcą przeszkodzić w eksporcie irańskiej ropy naftowej, wtedy żadna ropa nie będzie eksportowana z zatoki Perskiej” — dodał.

Wcześniej Rouhani obiecał, że będzie kontynuował sprzedaż ropy naftowej bez względu na amerykańskie sankcje. Jak podkreślił Departament Stanu USA, Waszyngton będzie wywierać presję sankcyjną na Teheran, dopóki irańskie władze nie zmienią „swojej destrukcyjnej polityki”.

Wcześniej amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że przeprowadzane przez Iran testy pocisków balistycznych średniego zasięgu naruszają rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2231. Rzecznik irańskiego MSZ Bahram Kasemi skomentował jego oświadczenie. Kasemi podkreślił, że program rakietowy Iranu ma charakter obronny i odpowiada potrzebom kraju. “Żadna rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nie zakazuje programu rakietowego lub irańskich testów rakietowych” — zaznaczył.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kozik 05.12.2018 22:54

  Jeśli choć jeden kraj z okolic Palestyny będzie mieć broń atomową, to nikt nie będzie chciał mieszkać w Palestynie. Rok 2022 przepowiedziany przez Kissingera zbliża się i atmosfera się zagęszcza…

 2. MasaKalambura 06.12.2018 06:25

  Wedle nieoficjalnych danych Izrael posiada nawet 500 głowic nuklearnych.

 3. Hassasin 06.12.2018 10:20

  @MasaKalambura … a po to żeby Eskimosi nie skorzystali z opcji Samsona, w Syrii montuje się S-400.

 4. MasaKalambura 06.12.2018 11:12

  Syrii chyba nie stać na 120 baterii na same atomówki, które zdublować albo mnożyć wielokrotnie rakietami konwencjonalnymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.