Iran oskarża Saudyjczyków o działanie w interesie Izraela

Opublikowano: 21.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 334

Przewodniczący irańskiego parlamentu Ali Laridżani oskarżył Arabię Saudyjską o prowadzenie działalności będącej na rękę Izraelowi. Saudyjczycy mają bowiem wspierać ataki na państwa muzułmańskie krytykujące syjonistyczny reżim, a przed ponad dziesięcioma laty wsparli oni izraelski wywiad podczas wojny z libańskim Hezbollahem i jego sojusznikami.

Szef irańskiego Islamskiego Zgromadzenia Konsultatywnego spotkał się w Teheranie z ambasadorami niektórych państw z dominującą społecznością muzułmańską. Laridżani w jego trakcie potępił regionalną działalność Arabii Saudyjskiej, która poprzez sposoby realizacji swoich interesów ma działać na szkodę wspólnoty islamskiej. Saudyjczycy wspierają bowiem terrorystów w konflikcie w Syrii, prowadzą wojnę przeciwko Jemenowi, tworzą napięcia wokół sektora paliwowego w Bahrajnie, a obecnie wprowadziły blokadę Kataru.

Laridżani uważa, iż wszystkie wyżej wymienione działania są przede wszystkim korzystne dla Izraela. Ponadto przewodniczący irańskiego parlamentu twierdzi, że jego kraj wszedł w posiadanie dokumentów potwierdzających współpracę między wywiadami Izraela i Arabii Saudyjskiej, do której miało dojść w 2006 r. podczas wojny pomiędzy Izraelem i libańskim Hezbollahem oraz jego krajowymi sojusznikami. Tymczasem zdaniem Laridżaniego państwa regionu powinny być wrażliwe na los Palestyny.

W tym samym czasie Irańczycy zaprzeczyli informacjom Saudyjczyków o aresztowaniu przez nich trzech oficerów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Według Rijadu mieli oni przygotowywać ataki na saudyjskie instalacje naftowe znajdujące się w Zatoce Perskiej.

Na podstawie: Presstv.ir
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.