Iran nie odpowiedział ostatecznie USA za śmierć Sulejmaniego

Opublikowano: 19.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 534

Prezydent Iranu Hasan Rouhani powiedział, że Teheran odpowiedział Waszyngtonowi na zabójstwo generała Korpusu Straży Rewolucji Islamskiej Kasema Sulejmaniego, ale na tym ta odpowiedź się nie skończy.

Jego wypowiedź padła na tle ostrzałów rakietowych bazy Tadżi w Iraku, gdzie zginęło i zostało rannych kilku wojskowych USA. Odpowiedzialnością za ataki Waszyngton obarczył proirańskie ugrupowania szyickie.

Iran wskazywał na bezpodstawność oskarżeń pod swoim adresem. „Amerykanie zabili naszego wielkiego generała, nie zostawiliśmy tego bez odpowiedzi i nigdy nie zostawimy” – powiedział Rouhani w czasie wystąpienia, transmitowanego przez stację telewizyjną IRINN.

Jak dodał, USA nigdy nie zapomną ataku rakietowego Iranu na bazę w Iraku „ponieważ po raz pierwszy dostali zdecydowaną i szybką odpowiedź na barbarzyński błąd”. „Myśleli, że złamią nasz naród, bo zabili przywódcę naszego oporu, ale wyszło na odwrót – opór się zwiększył” – dodał Rouhani.

3 stycznia Stany Zjednoczone przeprowadziły w Bagdadzie operację w celu wyeliminowania Sulejmaniego. W odpowiedzi Iran rozpoczął ataki rakietowe na bazę w Iraku, gdzie stacjonują wojska amerykańskie. Początkowo prezydent USA Donald Trump i kierownictwo Pentagonu oświadczyli, że nie doszło do strat w wyniku ostrzału. Później wojsko musiało przyznać, że były ofiary. Ponadto ich liczba stale rosła.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.