Iran krytykuje hipokryzję obrońców praw człowieka

Opublikowano: 07.03.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 499

Szef irańskiej wyższej rady praw człowieka Mohammad Javad Larijani skrytykował hipokryzję członków Rady Praw Człowieka ONZ. Podczas jej posiedzenia stwierdził on, że wielu samozwańczych obrońców ludzkości blisko współpracuje z reżimami pozbawiającymi ludzi prawa do decydowania o swojej przyszłości.

Larijani przemawiał na 31. posiedzeniu Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, które odbyło się we wtorek w szwajcarskiej Genewie. Irański urzędnik stwierdził, że wielu samozwańczych obrońców praw człowieka na świecie blisko współpracuje z reżimami, odpowiadającymi za uciskanie własnej ludności i odrzucanie jej prawa do decydowania o własnej przyszłości. Larijaniemu chodziło zwłaszcza o stosunki państw zachodnich z Arabią Saudyjską, która odpowiada za trwającą już prawie rok kampanię wojskową przeciwko Jemenowi, a także z premedytacją łamie prawa człowieka.

Irański urzędnik jako przykład racjonalnej demokracji przedstawicielskiej podał własny kraj, w którym w ubiegłym tygodniu odbyły się wybory parlamentarne. Według Larijaniego odbyły się one na zasadach islamskiej racjonalności, stąd Irańczycy nie musieli wybierać między liberalną i świecką demokracją a fundamentalistycznym ekstremizmem.

W trakcie posiedzenia Rady Praw Człowieka ONZ poruszono również kwestię konfliktu w Syrii. Irańczyk zaznaczył, że jego kraj od początku twierdził, iż nie ma militarnego rozwiązania syryjskiej wojny, stąd potrzebny jest dialog pomiędzy władzami Syrii a opozycją niezwiązaną z grupami ekstremistycznymi.

Na podstawie: presstv.ir
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fuxygen 07.03.2016 16:36

    Oczywiście, Iran również ma prawa człowieka w głębokim poważaniu. Po prostu kolejny mały cios w starciu pomiędzy szyickim Iranem a sunnicką Arabią Saudyjską. Co nie zmienia faktu, zgodnie z zasadą że najlepszy kłamca mówi zawsze prawdę, że Iran ma tutaj w zupełności rację.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.