Iran grozi Stanom Zjednoczonym

Opublikowano: 05.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 677

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł, że Teheran zawiesi realizację umowy atomowej, jeśli USA przedłużą sankcje.

“Jeśli (USA) powrócą do sankcji, nie będziemy przestrzegać porozumienia” – oświadczył minister, cytowany przez telewizję Press TV.

Izba Reprezentantów USA uchwaliła przedłużenie sankcji wobec Iranu o 10 lat już w listopadzie, a w czwartek w tej sprawie zagłosował Senat. Teraz prezydent Barack Obama zdecyduje, czy zatwierdzić restrykcje. Biały Dom oświadczył, że prezydent nie podpisze niczego, co narazi na szwank umowę z Teheranem.

Obowiązująca obecnie ustawa o sankcjach wygasa 31 grudnia.

14 lipca 2015 roku USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy osiągnęły porozumienie z Iranem, mające na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju. Umowa przewiduje, że Iran zrezygnuje z programu atomowego w zamian za stopniowe znoszenie sankcji nałożonych na ten kraj.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.