Irakijczycy atakują Izrael

Opublikowano: 29.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2085

W ciągu ostatniej doby ugrupowanie Islamski Ruch Oporu w Iraku przeprowadziło dwa ataki rakietowe z wykorzystaniem dronów na izraelską bazę w porcie Eilat. Dziesiątki tysięcy izraelskich mieszkańców osiedli strefy przygranicznej z Libanem uciekło w obawie przed dalszym rozwojem zdarzeń.

Na przestrzeni ostatnich 7 miesięcy następowały setki uderzeń rakietowych i dronów na Izrael. 27 maja Hezbollah poinformował o przeprowadzonym skutecznie ataku na bazę wojskową w północnej części Izraela. Drony uderzyły w nową bazę izraelskiej artylerii na wschód od miejscowości Nahariya. Wojskowi obecni byli na terenie bazy podczas uderzenia. Radio izraelskie poinformowało, że od poniedziałku na obiekty położone na przy północnej granicy Hezbollah wykorzystał 90 rakiet.

Agencja Al-Manar mówi o kilku atakach z powietrza dokonanych przez IDF na cele położone w samym Libanie w obszarach Al-Khayam, Al-Shaab, Al-Jabal. Wymiana ognia między Hezbollahem i wojskami IDF trwa praktycznie nieustannie prawie każdego dnia od października ubiegłego roku. Z relacji przedstawicieli Hamasu wynika, że ich głównym celem są instalacje wojskowe i szpiegujące należące do Izraela. Pozostaje to w zasadniczym kontraście z działaniem Izraela, którego armia dewastuje obiekty cywilne i atakuje skupiska ludzkie w południowym Libanie, powtarzając taktykę stosowaną w Gazie i w Rafah.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.