Irak zwrócił się do ONZ w związku z nalotami USA

Opublikowano: 18.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 368

Irak wysłał dwie skargi do Organizacji Narodów Zjednoczonych na naloty Sił Powietrznych USA na irackie obiekty wojskowe i budowane lotnisko w Karbali, które pochłonęły życie sześciu osób, powiedział Sputnikowi rzecznik MSZ kraju Ahmad al-Sahhaf.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku wysłało dwie skargi: do sekretarza generalnego ONZ i Rady Bezpieczeństwa w związku z amerykańskimi nalotami. Ministerstwo Spraw Zagranicznych określiło te naloty jako agresywne działanie i rażące naruszenie warunków obecności amerykańskich wojsk w Iraku” – powiedział al-Sahhaf.

W komentarzu dla stacji telewizyjnej al-Mayadeena dyplomata oświadczył, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ONZ do wzięcia na siebie odpowiedzialności i powstrzymania Stanów Zjednoczonych od popełniania takich bezprawnych działań. „Usprawiedliwienia Amerykanów, że jest to samoobrona, są próbą ucieczki od międzynarodowej odpowiedzialności” – podkreślił Al-Sahhaf.

Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku wezwało ambasadora USA w Bagdadzie i wręczyło mu notę protestacyjną w związku z nalotami. Służba prasowa organów bezpieczeństwa Iraku 13 marca poinformowała, że sześć osób – pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i jeden cywil – zginęło w nalotach Sił Powietrznych USA na kilka obiektów w Iraku. Irackie Siły Zbrojne potępiły atak Sił Powietrznych USA, zauważając, że narusza on zasadę współpracy, a twierdzenia USA o reakcji na atak na bazę Tadżi nazwano słabą wymówką.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.