Irak zwrócił się do ONZ w związku z nalotami USA

Opublikowano: 18.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 735

Irak wysłał dwie skargi do Organizacji Narodów Zjednoczonych na naloty Sił Powietrznych USA na irackie obiekty wojskowe i budowane lotnisko w Karbali, które pochłonęły życie sześciu osób, powiedział Sputnikowi rzecznik MSZ kraju Ahmad al-Sahhaf.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku wysłało dwie skargi: do sekretarza generalnego ONZ i Rady Bezpieczeństwa w związku z amerykańskimi nalotami. Ministerstwo Spraw Zagranicznych określiło te naloty jako agresywne działanie i rażące naruszenie warunków obecności amerykańskich wojsk w Iraku” – powiedział al-Sahhaf.

W komentarzu dla stacji telewizyjnej al-Mayadeena dyplomata oświadczył, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ONZ do wzięcia na siebie odpowiedzialności i powstrzymania Stanów Zjednoczonych od popełniania takich bezprawnych działań. „Usprawiedliwienia Amerykanów, że jest to samoobrona, są próbą ucieczki od międzynarodowej odpowiedzialności” – podkreślił Al-Sahhaf.

Wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku wezwało ambasadora USA w Bagdadzie i wręczyło mu notę protestacyjną w związku z nalotami. Służba prasowa organów bezpieczeństwa Iraku 13 marca poinformowała, że sześć osób – pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i jeden cywil – zginęło w nalotach Sił Powietrznych USA na kilka obiektów w Iraku. Irackie Siły Zbrojne potępiły atak Sił Powietrznych USA, zauważając, że narusza on zasadę współpracy, a twierdzenia USA o reakcji na atak na bazę Tadżi nazwano słabą wymówką.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o