IPN będzie uczyć w klasach policyjnych

Opublikowano: 28.11.2016 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 313

Przygotowywany jest projekt “Policjanci w służbie historii”, który Instytut Pamięci Narodowej zrealizuje we współpracy z Komendą Główną Policji.

Celem projektu jest “odnalezienie miejsc pamięci związanych z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii, a następnie popularyzacja wiedzy o tych miejscach i objęcie ich opieką” – jak powiedziała PAP Justyna Skowronek, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN.

Skowronek dodała, że “młodzież będzie mogła zapoznać się m.in. z najciekawszymi biografiami tych polskich policjantów, których postawa do dziś jest wzorem służby ludziom i Polsce”. Kto dziś jest wzorem dla nowej władzy, doskonale wiadomo. Można zatem obstawiać na ślepo, że szkolenia, które będzie w klasach mundurowych przeprowadzał IPN, będą w typowy dla Instytutu sposób piętnować służby PRL.

Przewidziano szkolenie nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, a także specjalne lekcje historii z udziałem ekspertów IPN, którzy przedstawią “zagadnienia związane z policją państwową II RP”.

Lekcje ruszą prawdopodobnie w semestrze letnim 2016/2017, potrwają od lutego do jesieni. Projekt obejmie 300 szkół ponadgimnazjalnych, w których w sumie w klasach policyjnych uczą się 22 tysiące osób.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

To jest za mocne nawet na 1 kwietnia.

Abnegat
Użytkownik
Abnegat

To i ja się podpiszę – “To jest miś na miarę naszych możliwości” ;)

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

“Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!”. Kurna, to nie jest ich ostatnie słowo :-(