Interwencja rządu ws. krytyki Izraela

Opublikowano: 08.03.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 485

Kanadyjski rząd wezwał Związek Zawodowy Pracowników Pocztowych (CUPW) do publicznych przeprosin za umieszczenie w biuletynie związkowym informacji na temat zbrodniczej działalności reżimu izraelskiego. Według rządu, związek nie powinien używać biuletynu do “ataków na Izrael”.

W marcowym biuletynie ukazała się informacja odnośnie zaangażowania Kanady po stronie Izraela, którą określono jako kluczową rolę w izraelskich zbrodniach wojennych. Sprawę opisała gazeta Toronto Sun.

“Kanada pozwala i umożliwia Izraelowi terroryzowanie ludzi na okupowanych terytoriach, naruszanie prawa międzynarodowego, wyburzanie domów, budowanie murów i punktów kontrolnych w więziennym stylu oraz kradzież zasobów naturalnych okupowanych ludzi” – pisze biuletyn związkowy.

Podjęcie tematu przez związkowców i opublikowanie tekstu w biuletynie skrytykował minister rządu odpowiedzialny za usługi pocztowe, Steven Fletcher. Powiedział on, że związek powinien przeprosić za używanie biuletynu do rozprzestrzeniania antyizraelskiej retoryki. Zarzucił też wykorzystywanie związkowych pieniędzy do politycznej działalności, choć w zeszłym roku związek odmówił sfinansowania wyjazdu swoich działaczy na propalestyńską konferencję w Brazylii.

Kanadyjski Związek Zawodowy Pracowników Pocztowych znany jest ze swojej działalności także w kwestii spraw niezwiązanych bezpośrednio ze sprawami pracowniczymi, nie dziwi więc podejmowanie innych kwestii w związkowym biuletynie. Był on pierwszym związkiem zawodowym w Kanadzie, który wezwał do bojkotu Izraela ogłoszonego w 2008 roku. Związek liczy 54 tysiące członków.

Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. cykun 08.03.2013 22:05

  “Powiedział on, że związek powinien przeprosić za używanie biuletynu do rozprzestrzeniania antyizraelskiej retoryki. Zarzucił też wykorzystywanie związkowych pieniędzy do politycznej działalności…”
  Przeprosić za prawdę?
  Każdy kto nie chce finansować działalności tego związku może się z niego wypisać. Rząd Kanady nie powinien ingerować na co idą pieniądze tych ludzi. Oni o tym dobrze wiedzą – finansują uświadamianie ludzi w sprawie terroru jaki funduje Izrael Palestynie.

 2. XXIRapax 08.03.2013 22:42

  U nas nazywa się to “Obrzydliwa antysemicka propaganda!”
  Trzeba pamiętać o tej formułce wypowiadanej przez naszych pseudo-dziennikarzy z takim namaszczeniem, jakby recytowana była prosto z najświętszej żydowskiej księgi.
  Szatański werset… Znak rozpoznawczy propagatorów umysłowego uwsteczniania i nowoczesnego niewolnictwa.

 3. kajfasz 09.03.2013 00:51

  Wystarczy spojrzeć na źródło newsa i wszystko jasne. Naziolki wylewający krokodyle łzy nad Palestyńczykami, którymi gardzą jako podludźmi i “ciapakami”… Bezcenne. Nawet ich niewątpliwy dramat można propagandowo wykorzystać, jeśli tylko jest okazja do przywalenia Żydom. Mossad powinien zrobić porządek z tymi wszystkimi pomiotami Hitlera (NOP, ONR, MW, AN), bo państwo polskie tylko udaje, że z nimi walczy.

 4. Joshua 09.03.2013 01:18

  @kajfasz
  A co ma wspólnego Kanadyjski Związek Zawodowy Pracowników Pocztowych z: NOP, ONR, MW i AN ?

 5. poprostujakub 09.03.2013 10:29

  @Joshua
  kajfasz to zapewne albo syjonista albo zwykły lewak, szkoda klawiatury na takiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.