Interwencja policji na posiedzeniu katolickiego kuratorium

Opublikowano: 06.03.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1975

We wtorek grupa rodziców uczniów szkół katolickich w Kanadzie uczestniczyła w comiesięcznym posiedzeniu York Catholic District School Board, aby sprzeciwić się używaniu naklejek, które mają dawać do zrozumienia uczniom LGBTQ, że są „bezpieczni” i mile widziani. Trustee wezwali policję po tym, jak zdenerwowani rodzice zakłócili posiedzenie.

Rodzice uczestniczyli na spotkaniu York Catholic District School Board (YCDSB) w Aurorze, aby wyrazić swój sprzeciw wobec naklejania w szkołach tzw. naklejek „bezpiecznej przestrzeni”, które są używane przez niektórych nauczycieli „do zasygnalizowania akceptacji dzieciom i nastolatkom LGBTQ”.

Carlo Ravenna, jeden z rodziców, stwierdził, że „głoszenie nieuporządkowania (seksualnego – red.) pod pozorem inkluzywności i akceptacji jest naprawdę obrzydliwe”. Rodzice twierdzą, że naklejki i wszelkie komunikaty dotyczące LGBTQ są ​​sprzeczne z ich katolicką wiarą. „Homoseksualizm jest uważany za grzech” – przypomniał inny rodzic. Sheree di Vittorio uważa, że „nie jest właściwe angażowanie dzieci w otwartość na ideologie LGBTQ. Istnieją biblijne powody, dla których homoseksualizm jest uważany za grzech niezależnie od tego, co myśli papież Franciszek”.

Trustee uznali, że tłum rodziców na galerii dla publiczności stawał się coraz bardziej „uciążliwy”, padały okrzyki „Precz od naszych dzieci!”. Ostatecznie wezwano policję regionu York.

Paulo de Buono, którego dziecko uczęszczało do szkoły YCDSB do zeszłego roku a on, jest nauczycielem w Toronto Catholic District School Board, powiedział, że „oznakowanie bezpiecznej przestrzeni jest ważnym narzędziem dla nauczycieli, które pomaga uczniom czuć się bezpiecznie”. „Grupa uczniów, którzy zbyt długo byli marginalizowani, w katolickim systemie Ontario, musi wiedzieć, że staramy się zapewnić im bezpieczne przestrzenie” – uznał de Buono.

Powiedział, że rada szkolna musi rozpocząć otwarte i szczere dyskusje z rodzicami na temat kwestii płci i seksualności, aby lepiej edukować ich na temat równości i integracji. „Muszą zrozumieć, że to jest Ontario, to jest Kanada, że ​​istnieją pewne podstawowe prawa człowieka, które mają uczniowie” – dodał de Buono. „To jest rada szkoły publicznej. Może mieć w sobie słowo „katolicki”, co obejmuje pewne przywileje, ale nie obejmuje prawa do tak złego traktowania uczniów” – uznał.

Brenda Agnew, powiernik Rady Szkolnej Okręgu Katolickiego w Halton, zgadza się, że edukowanie rodziców ma kluczowe znaczenie.

Na podstawie: CBC
Ilustracja: ooceey (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.