Inteligentne kamery przy granicy polsko-niemieckiej

Opublikowano: 14.11.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2243

Montowanie kamer rozpoznających twarz – takie będą skutki przepisów, nad którymi pracuje saksoński parlament. Inteligentne urządzenia mają obejmować 30-kilometrowy pas granicy z Polską i Czechami.

Organizacja Digital Courage walczy o zablokowanie tych zmian. Za kilka dni odbędzie się w Dreźnie manifestacja przeciwko inwigilacji.

Zmiany wpisują się w obecną w całej Europie tendencję do ograniczania praw podstawowych pod pozorem troski o bezpieczeństwo i „wojny z terroryzmem”. Niemcy nie są od niej wolni, czego najlepszym dowodem są sukcesy Alternatywy dla Niemiec.

Jednocześnie nasi zachodni sąsiedzi są w zupełnie innej sytuacji niż Polska – funkcjonują tam niezależne instytucje kontrolujące działania służb, a wielu Niemców niechętnie rezygnuje ze swojej prywatności – czy to sprzeciwiając się samochodom Google Street View na niemieckich ulicach, czy to masowo protestując przeciwko problemowi retencji danych.

Zdjęcie: PhotoMIX-Company (CC0)
Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.