Inflacja w Rosji – 4%

Opublikowano: 17.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1926

Na spotkaniu z Rosyjskim Związkiem Przemysłowców i Przedsiębiorców Władimir Putin podsumował stan rosyjskiej gospodarki po roku obowiązywania najostrzejszych w dziejach najnowszych sankcji wprowadzonych przez tzw. Zachód po rozpoczęciu obecnej fazy wojny na Ukrainie.

Rosyjski przywódca wskazał też nowe kierunki rozwoju gospodarczego, które wspierać mają w nadchodzących latach tamtejsze władze.

Według oficjalnych danych inflacja w Rosji w marcu w ujęciu rocznym wyniosła 4%. Oczywiście, to wartość wielokrotnie niższa od tego samego wskaźnika na tzw. Zachodzie.

Jak twierdzi Władimir Putin, na kwiecień prognozowany jest wzrost obrotów na rosyjskim rynku detalicznym o 5%. Jest to możliwe dzięki niewielkiej inflacji, stabilności rynku pracy oraz konsekwentnemu wzrostowi płac.

Rosyjski prezydent poinformował, że udało się zastąpienie zablokowanych dla firm rosyjskich rynków zachodnich rynkami innych krajów, nieodgradzających się od partnerów rosyjskich żadnymi sankcjami. W 2022 roku obroty w handlu zagranicznym wzrosły o 8% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gospodarcza w szeregu krajów tzw. Zachodu. Putin zacytował w tym kontekście przysłowie – „kto pod kimś dołki kopie, ten sam w nie wpada”. Już wcześniej wielu ekspertów zwracało uwagę na fakt nieoczekiwanie wysokiej odporności rosyjskiej gospodarki na naciski i presje zewnętrzne.

Według Putina rosyjska gospodarka przechodzi do nowego modelu. Wprowadzane zmiany mają charakter jakościowy i fundamentalny, choć raczej ewolucyjny i reaktywny.

Działalność gospodarcza ma opierać się na porzuceniu dotychczasowego schematu, według którego duża część rosyjskiego PKB wywożona była do rajów podatkowych i niewiele myślano o inwestycjach w samej Rosji. Zdaniem rosyjskiego przywódcy, nadszedł czas na biznes odpowiedzialny, który swoje nadwyżki inwestować będzie w obiekty infrastruktury publicznej i projekty społeczne, przede wszystkim na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Autorstwo: MP
Źródło: MyslPolska.info

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MasaKalambura 17.03.2023 17:25

  Giełda zablokowana, handel rublem niemożliwy, wymiana handlowa z zagranicą ograniczona to i 4% inflacji sztywne. Wszystko finansowane długiem wewnętrznym. Nie przywiązywał bym szczególnej wagi do sprawozdań finansowych Rosji. To część systemowej propagandy. Prawda została doskonale zakryta. Za jakiś czas wyjdzie na jaw.

 2. rici 17.03.2023 19:46

  Prawda jest taka ze USA, a wlasciwie amerykanskie-zydowskie korporacje przegraly.
  To byla ustawka na wyzszych poziomach wladzy. USA chcialy zniszczyc EU poniewaz okazala sie konkurencyjna dla nich. Plan sie nie powiodl i podejrzewam ze jeszcze wyzsze poziomy rzuca ich na pozarcie przez normalnych ludzi. Plan zniewolenia ludzkosci powiodl by sie moze jak, zrobili piersza pribe w 2007-8 latach, ale w tym czasie wylamala sie Polska, poniewaz decyzja takiej pani Kopacz, Polska niezgodzila sie na zakup szczepionek przeciwko swinskiej grypie, w przeciwienstwie do wiekszosci krajow EU.
  Putin trzyma sie bardzo dobrze, i wiekszosc Rosjan jest za nim, wystarczy ze przypomna sobie czasy Jelcyna, gdy wszystko zostalo rozwalone, i amerykanskie-zydowskie korporacje rzadzily sie w Rosji jak u siebie.
  Putin wygral juz te wojne, amerykanska gospodarka sie sypie, sami Amerykanie sie buntuja przeciwko rzadom korporacji.
  Boje sie tylo ze doprowadzone na skraj przepasci moga pociagnac tam reszte ludzkosci. Jest tylko jedna nadzieja ze poziomy wladzy wyzej stojace nad nimi do tego nie dopuszcza, przeciez sami straca mozliwosc egzystowania.
  Tak ze przez tysiaclecia prowadzony olan na samym koncu moze nawalic, a z moich obserwacji wynika ze tak sie wlasnie dzieje. No i winny jest za to Putin.

 3. adambiernacki 18.03.2023 09:07

  Bo widzicie jak się zostało zaatakowanym to trzeba walczyć jak się jest mężczyzną i człowiekiem i wtedy nikt ci nie robi sztucznej inflacji zabawiając się z tobą jak z dzi….

 4. Paweł 18.03.2023 19:34

  No tak, bo wg wielu jełopów, gdy z rynku znikają obce, syfiaste, pasożytnicze korporacje, to kraj, ten czy inny musi upaść. Straszna tragedia, bo zniknęły fastfoody, producenci samochodów, sprzedawcy tego i owego, nie można płacić visą czy mastercardem. No tragedia!! Szczególnie, że na ich miejsce weszły inne firmy, jak nie rosyjskie to chińskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.