Indyjscy obrońcy krów zabili już co najmniej 44 osoby

Opublikowano: 22.02.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1875

W ciągu ostatnich czterech lat indyjskie grupy obrońców krów spowodowały śmierć już co najmniej 44 osób. W 104-stronicowym raporcie, opublikowanym przez organizację Human Rights Watch, stwierdzono, że co najmniej 280 kolejnych osób obniosło obrażenia między majem 2015 roku a grudniem 2018 r.

Grupy dopuszczające się ataków w dużej mierze pozostają bezkarne, ponieważ mają wsparcie ze strony organów ścigania. Aktualnie rządząca Indyjska Partia Ludowa (BJP) również prowadzi agresywną politykę przeciwko osobom zaangażowanym w handel bydłem i konsumpcję wołowiny.

Human Rights Watch poinformowało, że 36 muzułmanów zostało zamordowanych w ostatnich czterech latach, podczas gdy kilku polityków publicznie usprawiedliwiało ataki. Ustalono, że w każdym przypadku policja zatrzymywała śledztwo i nie postępowała zgodnie z procedurami.

Na początku lutego rząd Indii powołał do życia specjalną krajową komisję ds. ochrony krów. Wielu Hindusów uważa krowy za święte stworzenia, które należy ratować przed ubojem. Wezwanie do ochrony krów stało się teraz pretekstem dla tłumu, by bezkarnie atakować i zabijać członków mniejszości narodowych, przede wszystkim muzułmanów.

Liczba ataków na ludzi wzrosła aż o 90% od momentu, gdy władzę w 2014 r. objęła Indyjska Partia Ludowa. Według Human Rights Watch wiele grup ochrony krów jest ściśle powiązanych z partią rządzącą. Jeden z emerytowanych byłych oficerów policji zwrócił uwagę, że policja musi mierzyć się z polityczną presją, by sympatyzować z obrońcami krów i pozwalać im “robić swoje”.

W raporcie HRW zauważono też, że rosnąca przemoc w znaczącym stopniu zakłóciła wiejską gospodarkę, a hinduskie społeczności rolnicze ponoszą coraz większe straty. Niegdyś rolnicy sprzedawali nieproduktywne zwierzęta do rzeźni, lecz teraz w obawie o swoje życie po prostu wypuszczają krowy na wolność, które później niszczą zbiory na polach uprawnych.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: ABC.net.au
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.