Indie znajdują się w stanie wojny hybrydowej z Chinami

Opublikowano: 19.04.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1558

Indie zleciły swoim siłom zbrojnym, aby te dokonały nadzwyczajnych zamówień w celu uzupełnienia rezerw wojennych, które będą niezbędne w razie eskalacji konfliktu z Chinami wzdłuż linii rzeczywistej kontroli (LAC), która jest od dawna sporną granicą między Indiami a Chinami. Ponadto indyjska marynarka wojenna otrzymała zielone światło do rozmieszczenia swoich aktywów w pobliżu Cieśniny Malakka i, w razie potrzeby, w dowolnym innym miejscu na Indo-Pacyfiku, aby w ten sposób przeciwdziałać Chińczykom.

Jest to następstwem pierwszego tego typu krwawego konfliktu między tymi dwoma azjatyckimi mocarstwami do 40 lat. Sytuacja zaostrzyła się po nieudanym spotkaniu dyplomatycznym w dolinie rzeki Galwan w regionie Ladakhu w Himalajach. „The Times of India” potwierdził, że siły indyjskie są w stanie „bojowego alarmu” już od końca 2020 roku. Według doniesień indyjskie siły powietrzne (IAF) finalizują zakup 33 samolotów myśliwskich z Rosji. Wśród nich będzie 12 myśliwców Sukhoi 30 MKI i 21 myśliwców MIG-19.

I chociaż obecnie według Chin sytuacja się uspokoiła, to jednak Indie nadal znajdują się w pogotowiu na potencjalne reakcje wojenne ze strony Chińczyków. „Hindustan Times” donosi również, że Chiny rozpoczęły serię cyberataków na indyjską infrastrukturę, w tym rządowe witryny informacyjne i usługi finansowe, takie jak bankomaty (elementy wojny hybrydowej). Mimo to Chiny zdają się nie dostrzegać faktów i oświadczają, że ogólna sytuacja jest „stabilna i możliwa do kontrolowania”. Kontrolowania, przez kogo?

Według „Hindustan Times”, delegacje Indii i Chin, na czele z głównymi generałami, nadal regularnie spotkają się w Dolinie Galwan w ramach działań wojskowych mających na celu rozładowanie napięć na spornej granicy, gdzie w ostatnich miesiącach w wyniku działań wojennych zginęło już kilkudziesięciu indyjskich żołnierzy. Obserwatorzy uważają, że są to dyplomatyczne gry wstępne, które wcześniej czy później zakończą się poważnym konfliktem w tym regionie globu.

W tym względzie znamienne jest stanowisko przedstawiciela USA w NATO Kay Bailey Hutchisona, który stwierdził, że Chiny są obserwowane przez Zachód z powodu rosnącej agresji na sąsiadów, takich jak Japonia, Indie czy Tajwan. Hutchison podkreślał, że „na naszym ekranie radaru jest znacznie więcej i myślę, że powinno tak być, ponieważ powinniśmy ocenić ryzyko, mieć nadzieję na najlepsze, ale przygotować się na najgorsze”. USA szykują nam kolejną wojnę?

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 19.04.2021 15:45

    Cytat miesiąca!
    ” że Chiny rozpoczęły serię cyberataków na indyjską infrastrukturę, w tym rządowe witryny informacyjne i usługi finansowe, takie jak bankomaty”

    To powinno być stosowane jako test na debila! Oczywiście podmianka lub wyłączenie strony rządowej albo wyłączenie bankomatu naprawdę zaboli dane państwo! Szczególnie rząd tego państwa! Już bardziej by ich zabolało jak by członkom rządu dać bana na TikToka!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.