Indie zaatakowały cele w Pakistanie

Opublikowano: 27.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1754

Lotnictwo Indii miało naruszyć przestrzeń powietrzną Pakistanu, aby zbombardować obóz treningowy należący do islamskiej organizacji „Armia Mahometa”. Pakistańczycy twierdzą, że odstraszyli indyjskie myśliwce, dlatego nie udało im się dosięgnąć żadnego z zakładanych celów, co miało być odwetem za niedawny zamach terrorystyczny na indyjską grupę paramilitarną przeprowadzony przez ekstremistów niecałe dwa tygodnie temu.

Do zdarzenia miało dojść po pakistańskiej stronie spornego terytorium Kaszmiru, a dokładniej w okolicach miejscowości Balakot. Strona indyjska twierdzi, że bez szkód dla osób postronnych udało się jej zrzucić ładunki wybuchowe na obóz treningowy „Armii Mahometa” (Jaish-e-Mohammad), w wyniku czego miało zginąć blisko trzystu ekstremistów na czele z ich dowódcami. Pakistańczycy zaprzeczają jednak tym doniesieniom, ponieważ ich zdaniem indyjskie samoloty zostały przepędzone, zaś jeden z nich w pośpiechu zrzucił bombę, która wybuchła na stoku góry i nie uczyniła żadnych szkód.

Indyjski minister spraw zagranicznych Vijay Gokhale poinformował, że wtorkowe naloty były działaniami prewencyjnymi, które musiały zostać wykonane w obliczu narastającego zagrożenia ze strony islamskich ekstremistów. Dodatkowo dyplomata zarzucił pakistańskim władzom akceptację dla aktywności „Armii Mahometa”, ponieważ nie może ona prowadzić swoich obozów szkoleniowych bez wiedzy rządu w Islamabadzie. Pakistan zapowiedział z kolei działania odwetowe „w wybranym czasie i miejscu”.

Atak indyjskiego lotnictwa jest związany z zamachem terrorystycznym z 14 lutego, kiedy po indyjskiej stronie Kaszmiru zaatakowana została indyjska grupa paramilitarna. W wyniku zdetonowania bomby przez zamachowca-samobójcę zginęło wówczas 46 członków organizacji. Dzień wcześniej w regionie Beludżystanu w Iranie do podobnego ataku doszło na autobus przewożący żołnierzy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, zaś do jego przeprowadzenia przyznała się sunnicka organizacja terrorystyczna także posiadająca swoje bazy na terenie Pakistanu.

Na podstawie: TheNews.com.pk, PressTv.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.