Indie rozpoczęły prace nad robotami bojowymi

Opublikowano: 11.06.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Agencja rządowa Stanów Zjednoczonych DARPA słynie głównie dzięki pracom nad rozwojem robotów bojowych. Wczoraj pojawiła się informacja, że Organizacja Badań i Projektów Obronnych Indii (DRDO) pójdzie w podobne ślady i rozpocznie prace nad stworzeniem robotów bojowych.

Nowy szef organizacji Avinash Chander powiedział w wywiadzie, że zamierzają pracować nad stworzeniem żołnierzy-robotów o bardzo wysokim poziomie sztucznej inteligencji. Program jest nowy a szereg labolatoriów prowadzi już zakrojone na dużą skalę prace w sferze robotyki.

Jak twierdzi Chander, wojny w przyszłości będą prowadzone właśnie za pomocą bezzałogowych maszyn, zarówno w powietrzu jak i na lądzie. Bez owijania w bawełnę dodał, że te nowoczesne roboty będą zaangażowane w operacje w niespokojnych rejonach, aby uniknąć utraty życia ludzkiego. Indie dołączą w ten sposób do krajów, które są zdolne prowadzić walki za pomocą bezzałogowych maszyn.

Początkowo roboty będą otrzymywać bezpośrednią pomoc od człowieka ale z czasem będą one posiadały technologię, dzięki której będą mogły komunikować się z członkami zespołu. Sieć neuronowa pozwoli maszynom nauczyć się jaka jest różnica pomiędzy żołnierzem a cywilem. Robot z czasem będzie potrafił sam rozróżnić wroga od sojusznika.

Na podstawie: zeenews.india.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
CorvusCorax88
Użytkownik
CorvusCorax88

“nowoczesne roboty będą zaangażowane w operacje w niespokojnych rejonach, aby uniknąć utraty życia ludzkiego” – na pewno, będą pewnie strzelać ślepakami, żeby przypadkiem nikogo nie zabić :)

zbig45
Użytkownik
zbig45

a u nas ani robotów ani zbyt dużo wojska! tylko trochę tak na postrach.

CorvusCorax88
Użytkownik
CorvusCorax88

@realista
Nie Jacek ;)

bXXs
Użytkownik
bXXs

Szkoda ,że naturalni żołnierze na misjach okupacyjnych nie otrzymali sieci neuronów pomagających odróżnić cywila od żołnierza i terroryste od wolnego człowieka .

lboo
Użytkownik
lboo

@bXXs: Gdyby mieli taki system to mogło by się okazać że musieli by atakować samych siebie :)