Indie nie wierzą już w pandemię?

Opublikowano: 20.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1930

Indie wracają do pracy. Po ścisłym zamknięciu w marcu, w którym miliony ludzi znalazły się na krawędzi głodu, rząd i ludzie drugiego pod względem liczby ludności kraju na świecie zdecydowali, że życie musi toczyć się dalej.

Potwierdzony wskaźnik śmiertelności pandemii był najwyższy w bogatszych krajach ze starszymi populacjami – liczba ofiar śmiertelnych w USA jest dwukrotnie większa niż w Indiach, mimo że mają one tylko jedną czwartą populacji.

Biedne kraje doświadczyły znacznie większych strat gospodarczych, a Bank Światowy przewiduje, że na całym świecie 150 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo.

Aktywiści mówią, że wiele dzieci w krajach rozwijających się pracuje obecnie, aby pomóc swoim rodzicom związać koniec z końcem, podczas gdy tysiące młodych dziewcząt zostało zmuszonych do małżeństwa.

MFW przewiduje, że w tym roku PKB Indii skurczy się o 10,3%, co jest największym spadkiem spośród wszystkich dużych krajów wschodzących i największym od czasu uzyskania niepodległości w 1947 r.

Kiedy Indie zostały zablokowane, była to ludzka katastrofa, pozostawiając miliony ludzi w nieformalnej gospodarce bez pracy, bez grosza przy duszy i środków do życia niemal z dnia na dzień.

Eksperci ostrzegają, że sezon październik-listopad – kiedy Hindusi świętują wielkie święta, takie jak Durga Puja, Dussehra i Diwali – może wywołać gwałtowny wzrost infekcji.

Stosunkowo niski wskaźnik śmiertelności w Indiach – około 1,5% z ponad siedmiu milionów przypadków – zaskoczył wielu, którzy ostrzegali, że koronawirus będzie pustoszył zatłoczone miasta, nękane przez złe warunki sanitarne i rozpadające się szpitale.

Nawet biorąc pod uwagę prawdopodobne zaniżenie, jest oczywiste, że koszmarny scenariusz składowania martwych ciał na ulicach, widziany podczas pandemii grypy w 1918 r., w Indiach się nie spełnił.

Jeden z ulicznych sprzedawców powiedział dziennikarzowi AFP, że pewne rzeczy trzeba zostawić losowi, a zbyt duży strach przed śmiercią nie jest rozwiązaniem.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Widocznie nie płacą za wpisywanie Covida