Indie budują drogi ze śmieci z recyklingu

Opublikowano: 09.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 834

Recykling plastiku jest jednym z najpilniejszych problemów naszej planety. Wciąż poszukuje się nowych rozwiązań, jak pozbyć się takich zanieczyszczeń, szczególnie w oceanach, gdzie występują one w postaci tzw. mikroplastiku. Stosunkowo niedawno ciekawe rozwiązanie w tej kwestii przedstawiły indyjskie władze.

Indie od dekad zmagają się z gigantyczną masą śmieci. Jednak jak widać, tamtejsze władze, postanowiły wprowadzić korzystne dla środowiska zmiany. W Indiach rozpoczęto budowę „ekologicznych” dróg, których materiałem budowlanym są śmieci z recyklingu. W samym 2017 wybudowano w ten sposób trasę o łącznej długości 100 tys. km.

W projekt zaangażowało się wiele indyjskich stanów. W stanie Kerala największe zainteresowanie wykazują miejscowi rybacy, którzy od lat wyławiają z wody tworzywa sztuczne. Dziś takie odpady trafiają do centr recyklingu.

Recykling sztucznych odpadów stanowi dodatkowy zarobek dla obywateli Indii. Od początku bieżącego roku do projektu dołączyło 5 tysięcy uczestników, dostarczając ponad 5 ton plastikowych śmieci.

Pozyskiwane odpady są mielone i topione w temperaturze 170 stopni Celsjusza. Następnie do masy dolewa się gorący bitum – mieszaninę substancji organicznych o dużej lepkości. Produkt końcowy stanowi już idealny materiał na budowę dróg.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: MiceTimes.asia
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.