Imperium Azteków

Opublikowano: 04.04.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 550

Aztekowie, to jedna z najsłynniejszych zaawansowanych kultur, jakie rozwinęły się na terenie Ameryki Środkowej, w dzisiejszym Meksyku. Znani z budowy monumentalnych budowli, ale też barbarzyństwa. W pierwszej połowie XVI w.n.e. zostali podbici przez Hiszpanów na czele z Hernanem Cortesem. Dzisiaj Aztekowie stanowią tajemnicę- nie wiadomo, skąd tak naprawdę przybyli (mitycznego Aztlan nigdy nie odkryto), jak rozwinęli swoją kulturę materialną w tak niezwykły sposób w porównaniu do innych kultur spokrewnionych z Aztekami? To tylko niektóre tajemnice. Mexikowie (Aztekowie) przybyli nad Jezioro Texcoco, by zbudować tam stolicę Tenochtitlan i wkrótce zawładnąć terenami Mezoameryki.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o