Imigrantki rodzą więcej dzieci niż Niemki

Opublikowano: 20.03.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1101

Nie sprawdziły się prognozy demograficzne dla Niemiec z końca ubiegłego wieku. Populacja naszego zachodniego sąsiada zwiększyła się bowiem do poziomu 83 milionów ludzi. Problem w tym, że stało się tak głównie za sprawą napływu imigrantów, w tym wyższego wskaźnika urodzeń u cudzoziemek niż u samych Niemek.

Raport na temat sytuacji demograficznej w Niemczech opublikował tamtejszy Federalny Instytut Badań Ludności. Jego analitycy twierdzą, że nie potwierdziły się prognozy pojawiające się od dziesięcioleci, wieszczące rychłe skurczenie się populacji kraju. Tak naprawdę jest wręcz odwrotnie. Liczba mieszkańców Niemiec zwiększyła się do rekordowego poziomu 83 milionów.

Zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady miała mieć miejsce „nieoczekiwana dynamika”, która przyczyniła się znacząco do wzrostu liczby osób przebywających na stałe na terytorium Niemiec. Wszystko za sprawą napływu imigrantów, a zwłaszcza ich wysokiej dzietności. Ogółem jej wskaźnik za naszą zachodnią granicą to 1,54 dziecka na kobietę. W przypadku Niemek odsetek ten wynosi 1,4, natomiast u imigrantek 2,1.

Demografowie nie ukrywają, że wysoka dzietność występuje zwłaszcza wśród imigrantów przybyłych do Niemiec w związku z kryzysem migracyjnym z 2015 roku. Zwłaszcza kobiety z Syrii, Afganistanu, Kosowa i Iraku miały w latach 2015-2016 średnio od 3,5 do 4,6 dzieci, a więc więcej niż pozostałe imigrantki mieszkające za naszą zachodnią granicą.

Wciąż to jednak nie urodzenia odpowiadają za znaczny wzrost liczby mieszkańców Niemiec. W latach 2009-2019 widoczny był bowiem masowy napływ obcokrajowców. Dodatnie saldo migracyjne wynosiło wówczas średnio 458 000 osób rocznie. Jednocześnie od długiego czasu ujemne jest saldo migracyjne samych Niemców, którzy z roku na rok w coraz większej liczbie opuszczają swoją ojczyznę.

Na podstawie: Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.