Imigrant z Rwandy przyznał się do podpalenia katedry we Francji

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 904

Imigrant z Rwandy przyznał się do podpalenia XV-wiecznej katedry św. Piotra i Pawła w Nantes we Francji – poinformowała Associated Press.

Imigrant, zatrzymany wcześniej w sprawie o podpalenie, został wypuszczony na wolność. Jednak 25 lipca policja znowu go aresztowała. Podczas przesłuchania przyznał się do podłożenia ognia w trzech miejscach: pod dużymi i małymi organami oraz pod tablicą elektroniczną. Nie ujawniono, czym kierował się mężczyzna. Imigrant sam zgłosił się na ochotnika przy pracach wokół świątyni. Został zatrzymany 18 lipca, a następnie wypuszczony na wolność bez postawienia mu zarzutów.

Ogień pojawił się w katedrze 18 lipca około godziny 7:30 czasu lokalnego. Ugaszono go dopiero wieczorem. W pożarze nikt nie ucierpiał. Prokuratura nie wyklucza wersji celowego podpalenia. Jednocześnie nie znaleziono śladów włamania do katedry.

Budowa katedry św. Piotra i Pawła w Nantes rozpoczęła się w 1434 r. i trwała aż do 1891 r., czyli przez ponad 400 lat. Gotycka katedra to zabytek architektury. Jednak to nie pierwszy pożar tej świątyni. W 1972 r. ogień zniszczył dużą część wyposażenia wnętrza. Świątynię rekonstruowano przez 13 lat. Ponownie otwarto ją w 1985 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.