Imigrant z Afryki podejrzany o podpalenie katedry w Nantes

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 483

We Francji nadal płoną kościoły. W zeszłym roku spłonęła paryska katedra Notre Dame, a wcześniej podpalono katedrę Saint Sulpice. Przedwczoraj zapłonęła katedra w Nantes. Poinformowano, że o podpalenie podejrzewany jest 39-letni uchodźca z Rwandy.

Strażacy nie mają wątpliwości, że XV wieczny kościół został podpalony celowo. Ogień zaprószono w kilku miejscach. Zniszczeniu uległy zabytkowe kilkusetletnie organy, oraz unikalne wielkie witraże. Na szczęście straż pożarna zdołała opanować ogień.

Mężczyzna z Rwandy, którego imię i nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości, pracował w katedrze Nantes jako wolontariusz. Odpowiadał między innymi za zamykanie kościoła wieczorem. Zdaniem francuskiej prokuratury w jego zeznaniach pojawiły się nieścisłości i z tego powodu został zatrzymany.

Z kolei kustosz katedry, ojciec Hubert Champenois, oświadczył francuskiej telewizji BFM TV, że Rwandyjczyk pracował w katedrze od lat i ufał mu bezgranicznie. Jednak to on ostatni zamknął kościół w piątek wieczorem, a rano w sobotę katedra już płonęła. On sam nie przyznaje się do winy co obwieścił przyznany z urzędu adwokat afrykańskiego imigranta.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
majkel
Użytkownik
majkel

Nie, nie wierzę, że to on podpalił. Skąd we Francuzach tyle rasizmu i nietolerancji, w głowie się nie mieści