Imigrant z Afryki podejrzany o podpalenie katedry w Nantes

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 866

We Francji nadal płoną kościoły. W zeszłym roku spłonęła paryska katedra Notre Dame, a wcześniej podpalono katedrę Saint Sulpice. Przedwczoraj zapłonęła katedra w Nantes. Poinformowano, że o podpalenie podejrzewany jest 39-letni uchodźca z Rwandy.

Strażacy nie mają wątpliwości, że XV wieczny kościół został podpalony celowo. Ogień zaprószono w kilku miejscach. Zniszczeniu uległy zabytkowe kilkusetletnie organy, oraz unikalne wielkie witraże. Na szczęście straż pożarna zdołała opanować ogień.

Mężczyzna z Rwandy, którego imię i nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości, pracował w katedrze Nantes jako wolontariusz. Odpowiadał między innymi za zamykanie kościoła wieczorem. Zdaniem francuskiej prokuratury w jego zeznaniach pojawiły się nieścisłości i z tego powodu został zatrzymany.

Z kolei kustosz katedry, ojciec Hubert Champenois, oświadczył francuskiej telewizji BFM TV, że Rwandyjczyk pracował w katedrze od lat i ufał mu bezgranicznie. Jednak to on ostatni zamknął kościół w piątek wieczorem, a rano w sobotę katedra już płonęła. On sam nie przyznaje się do winy co obwieścił przyznany z urzędu adwokat afrykańskiego imigranta.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 21.07.2020 03:17

    Nie, nie wierzę, że to on podpalił. Skąd we Francuzach tyle rasizmu i nietolerancji, w głowie się nie mieści

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.