Imigrant w Niemczech wyprodukował broń biologiczną

Opublikowano: 16.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 495

Federalni, niemieccy prokuratorzy oskarżyli Tunezyjczyka o stworzenie broni biologicznej, która miała być wykorzystana do islamskiego ataku terrorystycznego.

We wtorek 29-letni Sief Allah H., został aresztowany w Kolonii po tym jak policja dokonała nalotu na jego mieszkanie.

W czwartek władze niemieckie oświadczyły, że Sief użył nasion rącznika do stworzenia śmiercionośnej rycyny, ale nadal badają w jaki sposób zamierzał jej użyć. “Nie wiemy, w jaki sposób lub jak szeroko rozdysponowano rycynę” – powiedział Markus Schmitt, rzecznik prokuratury. “Już w maju Sief zaczął zamawiać materiały online, aby opracować toksynę i z powodzeniem wyprodukować ją w tym miesiącu” – powiedzieli prokuratorzy, odmawiając ujawnienia ilości rycyny zebranej podczas nalotu.

Schmitt dodał, że chociaż Sief nie należał do żadnej grupy terrorystycznej, to podejrzany był znany z tego, że komunikował się w różny sposób z ekstremistami. “Miał kontakty z ludźmi ze spektrum dżihadystów” – powiedział Schmitt.

Według agencji Associated Press AP, niemiecka gazeta “Bild” donosi, że po wykryciu zakupów Siefa w sieci powiadomił Niemcy amerykański wywiad. “Bild” poinformował również, że podejrzany, który rzekomo mieszkał z żoną i czwórką dzieci, nawrócił się na islam i zamierzał zrobić bombę rycynową na bazie instrukcji umieszczonych w sieci przez Państwo Islamskie.

Schmitt odmówił AP potwierdzenia lub odrzucenia doniesień “Bilda”. “Nasiona rośliny rącznika są naturalnie trujące i mogą być użyte do stworzenia rycyny. Substancja zabija komórki organizmu, uniemożliwiając im tworzenie białka” – zauważa AP. “Kilka miligramów, jeśli zostanie spożyte, wstrzyknięte lub będzie wdychane, wystarczy, aby zabić dorosłego. Wczesne objawy obejmują ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu i kaszel.”

Autorstwo: Mikael Thalen
Źródło oryginalne: Infowars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.