Imigrant skazany za gwałt nie zostanie deportowany

Opublikowano: 30.01.2016 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 509

18-letni imigrant z Afganistanu, który w Austrii zgwałcił 72-letnią kobietę nie zostanie deportowany do swojego kraju po odbyciu 20 miesięcy kary pozbawienia wolności. Ubiegający się o azyl w Austrii Afgańczyk w środę został uznany winny gwałtu na starszej kobiecie i skazany na 20 miesięcy więzienia oraz pięć tysięcy euro grzywny. Na tyle sąd wycenił krzywdę kobiety a dodatkowo nie zdecydował się na deportację przestępcy po odbyciu kary.

Maksymalna kara za tego typu przestępstwo wynosi pięć lat więzienia, jednak sędziowie wzięli pod uwagę okoliczności łagodzące takie jak wiek skazanego (w chwili popełnienia przestępstwa miał 17 lat), przyznanie się do winy oraz brak danych na temat innych przestępstw, które mógł popełnić. Po odbyciu kary będzie on mógł pozostać w Austrii.

Kobieta zidentyfikowana jako Christina F. została zgwałcona w mieście Traiskirchen we wschodniej Austrii, gdzie mieści się największy w tym kraju ośrodek dla tzw. „uchodźców”. Jak podaje gazeta Kurier, jej córka ma podobno pracować przy pomocy dla imigrantów. Do zdarzenia doszło 1 września 2015 roku, jednak policja utajniła postępowanie w tej sprawie przed opinią publiczną ze względu na delikatny charakter sprawy.

Christina F. spacerowała z psem nad rzeką w której pływało dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich poprosił o podanie mu ręki aby pomóc mu wyjść na brzeg. Kobieta została uderzona w głowę, powalona na ziemię i zgwałcona. Drobna kobieta nie była w stanie oprzeć się napastnikowi.

Początkowo policja nie była w stanie zidentyfikować napastnika, złapano go po popełnieniu innego przestępstwa i pobraniu próbek DNA (policyjna wersja przeczy więc okoliczności łagodzącej uznanej przez sąd).
Austriackie władze deportowały w 2015 roku 3278 osób ubiegających się o azyl. Deportowani zostali odesłani dlatego, że ich wnioski zostały odrzucone, tylko kilka przypadków deportacji zostało uwzględnionych na podstawie wyroków skazujących.

W ostatnim czasie molestowanie seksualne i napaści na kobiety, których dopuszczają się imigranci jest gorącym tematem a z każdego kraju przyjmującego imigrantów napływają informacje o gwałtach i innych poważnych przestępstwach popełnianych przez rzekomych uchodźców. Pobłażliwość władz wobec imigranckich przestępców jest niepokojąca, a podejmowane działania mające zapobiegać takim zdarzeniom to np. zalecanie kobietom nie wychodzenia samym po zmroku na ulice. Tym samym europejskie kobiety w swoich krajach zostały zastraszone przez imigranckich przestępców.

Szef wiedeńskiej policji Gerhard Purstl po apelu do kobiet aby unikały samotnych spacerów wieczorową porą dostał się pod ostrzał krytyki polityków austriackiej Partii Zielonych i Socjaldemokratycznej Partii Austrii, którzy zarzucili mu niekompetencję skoro policja nie potrafi pomóc kobietom. Politycy wymienionych partii nie odnieśli się do związków masowego napływu imigrantów ze wzrostem podobnych incydentów.

Na podstawie: rt.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.