Imigrant gwałciciel i skandal sądowy w Niemczech

Opublikowano: 05.08.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 602

23-letni Afgańczyk popełnił swoje pierwsze przestępstwo 21 miesięcy po tym, jak złożył wniosek o azyl. Zajmował się sprzedażą narkotyków. W czerwcu tego roku oskarżono go o poważniejsze czyny kryminalne.

Prasa niemiecka pisze o skandalu, a politycy żywo komentują sprawę. Obywatel Afganistanu Zubyr S. został oskarżony o wykorzystanie seksualne 11-letniej dziewczynki. Wcześniej miał jej podać środki odurzające. W areszcie spędził zaledwie kilka dni. Trzy tygodnie po uwolnieniu zgwałcił 13-latkę. Do zdarzenia doszło niedaleko miejsca zamieszkania sprawcy w dzielnicy Dortmundu Nordstadt.

Ofiara poskarżyła się rodzicom, a ci zaalarmowali organy ścigania. Mężczyzna został ujęty dzięki dobrze sporządzonemu portretowi pamięciowemu. Policjanci nie byli zaskoczeni, gdyż imigrant figurował w ich kartotece. Funkcjonariusze zadziałali bardzo szybko, ponownie zatrzymując przestępcę kilkanaście godzin po zgłoszeniu gwałtu.

Najwięcej emocji budzi zwolnienie mężczyzny z aresztu. Sąd podjął taką decyzję, ponieważ „oskarżony miał stałe miejsce zamieszkania”. Wykluczono także możliwość ucieczki. Mężczyzna zawsze stawiał się na wezwanie prokuratora. Śledczy ponadto nabrali wątpliwości co do wersji wydarzeń przedstawionej przez 11-latkę i jej rodzinę. Mylnie założono, że Zubyr S. to jedynie handlarz narkotyków, a nie gwałciciel.

Przedstawiciel prokuratury przyznał, że decyzje w sprawie tymczasowego aresztowania są „często uznaniowe”. Krytycy postanowienia sądu podkreślają, że w takich sytuacjach powinno się wziąć pod uwagę kwalifikację karną czynu. W Niemczech gwałt na dziecku uznawany jest za tzw. „Kapitalverbrechen”. Tym terminem określa się najpoważniejsze przestępstwa, za które kiedyś groziła kara śmierci.

Zwyczajowo w przypadku Kapitalverbrechen śledczy wydają specjalny komunikat prasowy. Tym razem prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy, by, jak twierdzi, „chronić ofiary”. Urzędnicy jednocześnie zapewniają, że ich milczenie nie ma nic wspólnego z obawą przed napiętnowaniem oskarżonego Afgańczyka.

Władze Nadrenii Północnej-Westfalii zapewniają, że w przypadku skazującego wyroku podejmą działania mające na celu wydalenie Zubyra S. z Niemiec. Z kolei politycy opozycyjnej AfD uważają, że polityczną odpowiedzialność za przestępstwa popełnione przez imigrantów ponosi Angela Merkel i lansowana przez nią „kultura gościnności”, oznaczająca w praktyce otwarcie niemieckich granic i brak kontroli nad tym, kto został do RFN wpuszczony.

Autorstwo: Piotr Ślusarczyk
Na podstawie: O2.pl, Focus.de
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,14 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Odszkodowania za popełnione czyny pedofilskie gościa zaproszonego przez Merkel, domagać się od Merkel z kiesy jej uposażenia ,musi przyjąć na siebie odpowiedzialność za słowa i czyny zaproszonych. Odesłanie przestępcy imigranta do domu, to za mało ! Nie naprawi krzywdy wyrządzonej dzieciom.