Imigranci z Polski ofiarami gangu handlarzy ludźmi

Opublikowano: 11.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1715

Jak czytamy na oficjalnej stronie Met Police imigranci z Polski mieli być ofiarami brytyjskiego gangu zajmującego się handlem ludźmi. W tej sprawie aresztowano już sześć osób, a dochodzenie trwa nadal.

Pięciu mężczyzn i jedną kobietę aresztowano za przestępstwa związane ze współczesnym niewolnictwem w następstwie zaplanowanej wcześniej operacji przez funkcjonariuszy Met’s Specialist Crime Command. Nakazy aresztowania zostały wykonane dziś rano, we wtorek 9 lutego, w Harrow, Romford, Hayes, Forest Gate i Harlow w hrabstwie Essex. Były realizowane przy pomocy funkcjonariuszy Territorial Support Group (TSG). Aresztowani mają od 30 do 55 lat. Zostali aresztowani za różne przestępstwa, w tym za podejrzenie przetrzymywania osób w niewoli, handel ludźmi, sutenerstwo i pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymania w tej sprawie są częścią dochodzenia w sprawie wschodnioeuropejskiej grupy przestępczości zorganizowanej, której celem jest sprowadzanie do UK Polaków i zmuszanie ich do niewolniczej pracy, jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez londyńską policję.

Jak podaje Met Police nadal trwają przeszukania nieruchomości oraz przesłuchania. „Śledztwo w tej sprawie będzie kontynuowane, ponieważ będziemy szukać wszystkich zaangażowanych i chcemy odkryć prawdziwą skalę tej nielegalnej operacji” – komentował detektyw Andy Furphy z Central Specialist Crime.

„Niestety, ten rodzaj wyzysku wciąż ma miejsce w Londynie i Wielkiej Brytanii. (…) Uważamy, że w każdej dzielnicy Londynu znajdują się ofiary współczesnego niewolnictwa i opinia publiczna może się z nimi spotykać każdego dnia, być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Oprócz wykorzystywania seksualnego ofiary tego procederu są zatrudniane przy pracy na budowie, w służbie domowej, rolnictwie, w salonach fryzjerskich, w myjniach samochodowych” – komentuje dalej Furphy.

„Często poszkodowani nie postrzegają siebie jako potencjalne ofiary wykorzystywania seksualnego. Wiele z nich zostanie zmuszonych do takiego życia, aby zarabiać pieniądze na zorganizowaną sieć przestępczą” – podsumował detektyw Met Police.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.