Imigranci w Szwecji zamieszkają na statkach

Opublikowano: 25.11.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 552

Szwedzki urząd ds. migracji (Migrationsverket) zapowiedział, że w związku z kończącymi się miejscami noclegowymi w ośrodkach dla imigrantów, mogą być oni wkrótce umieszczani na szwedzkich statkach wycieczkowych, które zamienione zostaną w tymczasowe noclegownie.

Willis Aberg, dyrektor ds, kwaterunku Migrationsverket powiedział, że urząd jest w kontakcie z kilkoma firmami żeglugowymi, które zgodziły się udostępnić swoje statki dla imigrantów. Aberg powiedział, że imigranci mieszkaliby na statkach aż do czasu rozpatrzenia ich wniosków o azyl w Szwecji, co może potrwać nawet do roku czasu.
Statki zamienione w przytułki dla imigrantów miałyby być zacumowane w odpowiednio dużych portach, wśród których Aberg wymienił Sztokholm, Goteborg, Malmo, Oskarshamn, Uddevalla i Gavle.

Urząd w tym tygodniu poprosił armatorów o składanie ofert w związku z zakwaterowaniem imigrantów i ma nadzieje, że już wkrótce uda się na nich umieścić pierwszych przybyszów. Aberg powiedział szwedzkiej gazecie Aftonbladet, że cieszy go, że pierwszy z takich statków będzie gotowy do przyjęcia imigrantów już przed świętami Bożego Narodzenia.

Na początku miesiąca szwedzki minister ds. migracji Morgan Johansson zaapelował do imigrantów przebywających w północnych Niemczech o pozostanie na miejscu ponieważ Szwecja nie jest w stanie zagwarantować im miejsc noclegowych. Do końca 2015 roku Szwecja spodziewa się napływu jeszcze około pięćdziesięciu tysięcy imigrantów. Jednocześnie opóźniły się prace nad budową czterech namiotowych ośrodków, co zmusiło niektórych imigrantów do spania pod gołym niebem.

Na podstawie: TheLocal.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. kudlaty72 25.11.2015 12:19

  Na statkach niech zamieszkaja szwedzi ,a w ich domach imigranci-tak będzie poprawnie politycznie.

 2. podroznik 25.11.2015 13:57

  Żeby później tych statków nie wysłali do Polski

 3. kozik 25.11.2015 15:23

  @kudłaty72: Przypominam, że to imigranci parli do Szwecji, by się… ustatkować.

  Skoro islam, to religia miłujących pokój, to czekam z niecierpliwością na nowy serial ze Szwecji (z elementami reality show) pt. “Love boat” (“Statek miłości”).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.