Imigranci w Grecji znowu podpalili swój obóz

Opublikowano: 26.10.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 319

W Grecji ponownie doszło do zamieszek wywołanych przez przebywających w tym kraju imigrantów. Na wyspie Lesbos podpalili oni bowiem część swojego obozu z powodu zbyt długiego ich zdaniem czasu rozpatrywania wniosków o azyl. Większość mieszkańców obiektu to przybysze z Pakistanu i Bangladeszu.

W poniedziałek grupa imigrantów podpaliła część zabudowań obozu Moria na wyspie Lesbos, w których przebywali urzędnicy zajmujący się rozpatrywaniem wniosków o udzielanie azylu. Poza tym Pakistańczycy i Bengalczycy obrzucili kamieniami policję, aby tym samym zamanifestować przeciwko zbyt wolnej procedurze rejestracji osób ubiegających się o udzielenie im azylu. Policja poinformowała o zatrzymaniu 22 osób, natomiast ogólna liczba osób imigrantów przebywających na wyspie Lesbos wynosi blisko 15 tys.

To nie pierwszy taki przypadek. Po raz pierwszy zamieszki w tej części Grecji wybuchły we wrześniu 2015 r., ponieważ imigranci byli zniecierpliwieni faktem, iż nie otrzymują dokumentów pozwalających im na dalszą podróż na północ Europy. Ostatni raz do większych incydentów doszło natomiast w drugiej połowie września.

Pod koniec zeszłego miesiąca w obozie doszło również do innego incydentu. Pakistański nastolatek został bowiem zgwałcony przez swoich rówieśników, którzy nakręcili całe zajście za pomocą smartfonów.

Na podstawie: wp.pl, telewizjarepublika.pl, onet.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

podpalili, to niech teraz tam siedzą