Imigranci podnoszą drut kolczasty i przechodzą pod nim

Opublikowano: 30.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1495

Drut kolczasty, z którego zbudowano ogrodzenie na granicy z Białorusią nie stanowi przeszkody dla nielegalnych migrantów, którzy chcą dostać się do UE przez terytorium Polski.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, migranci po prostu podnoszą ogrodzenie i przechodzą pod nim. Do Sejmu ma trafić projekt ustawy modernizacyjnej dla służb, dlatego Straż Graniczna zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o zakup czujników sejsmicznych, do lepszej ochrony granicy z Białorusią. Podkreślono, że urządzenia dzięki specjalnym algorytmom są w stanie rozróżnić ruchy człowieka od ruchów zwierząt. „Ustawa modernizacyjna umożliwi nam jak najszybsze sfinalizowanie tego zakupu, by efektywniej chronić granice. To nasz priorytet” – powiedział „Rz” jeden z ministrów w rządzie.

Czujniki mają zostać wkopane w ziemię, a gdzie dokładnie i w jakiej ilości wie tylko wąskie grono funkcjonariuszy. Media donoszą jednak, że koszt jednego zestawu to 500 tys. zł. Na jakiej zasadzie będą działać? Sygnał alarmowy z czujnika zmusza kamerę, żeby skierowała się w jego stronę, następnie widok z kamer jest przesyłany do placówek Straży Granicznej i odbiorników, które funkcjonariusze zabierają ze sobą na patrol. Na tej podstawie służby będą weryfikować zdarzenie i decydować o podjęciu działań. „Pozwala to szybko zweryfikować zdarzenia i podjąć odpowiednie działania graniczne” – wyjaśniła rzeczniczka bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej, gdzie czujniki z powodzeniem strzegą granicy polsko-ukraińskiej.

Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 602 dni. Zgodnie z zapowiedzią prezydent podpisał dziś wniosek do Sejmu o zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Wniosek zostanie złożony na ręce pani marszałek Sejmu i najprawdopodobniej jutro zostanie przedstawiony parlamentarzystom oraz poddany pod głosowanie – poinformował szef BBN. „Mamy do czynienia z utrzymującym się zagrożeniem dla obywateli i porządku publicznego na terenach przygranicznych. Dane z ostatnich dni pokazują, że musimy wręcz mówić o eskalacji presji migracyjnej na granicę. Nowym elementem są także niebezpieczne, prowokacyjne zachowania białoruskich służb względem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy” – tłumaczył Paweł Soloch.

„Nasze oceny niestety wskazują, że stoimy wobec długofalowego pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa na całej granicy Unii Europejskiej z Białorusią, czyli także na obszarze Litwy oraz Łotwy. Wiąże się to z postępującym uzależnieniem białoruskich władz od Rosji. To nowa rzeczywistość, wobec której zarówno państwa graniczne, jak i wspólnota zmuszone będą do zbudowania odpowiedzi” – wyjaśnił szef BBN.

Sejm rozpatrzy wniosek prezydenta Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego w części województwa lubelskiego i podlaskiego jutro wieczorem.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 30.09.2021 13:07

    Niech dokona się wreszcie inwazja i zabór kraju, który nie potrafi zrobić nawet czegoś tak łatwego jak obrona granicy przed nieuzbrojonymi nachodźcami!!!

  2. Cosmo 30.09.2021 20:32

    A o Hesco Barrier ktoś tam w BBN słyszał ? Ewentualnie do drutu kolczastego podłączyć elektrycznego pastucha. Tak, tak, już widzę porównania do „polskich” obozów koncentracyjnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.