Imigranci domagają się mieszkań od władz Paryża

Opublikowano: 10.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1324

Grupa imigrantów i wspierających ich lewicowych działaczy wtargnęła do ratusza w Paryżu, domagając się od władz miejskich udostępnienia mieszkań i zakwaterowania w nagłych wypadkach. „Kolektyw antyrasistowski” zarzucił socjalistycznym władzom miasta, że traktują one priorytetowo uchodźców z Ukrainy, natomiast nie robią nic dla reszty obcokrajowców.

Kilkudziesięciu imigrantów i proimigracyjnych działaczy sforsowało barierki okalające Hôtel de ville de Paris, aby następnie wyważyć drzwi ratusza i dostać się do środka. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, przedstawiające między innymi osoby wznoszące okrzyki w obcych językach i wchodzące na dziedziniec budynku.

Protestujący domagali się w ten sposób rozwiązania ich problemów z zakwaterowaniem oraz umożliwienia swobodnego poruszania się po Paryżu przez imigrantów. Dotychczas władze stolicy Francji nie zapewniły im mieszkań socjalnych, ani też lokali udostępnianych w nagłych przypadkach.

Ostatecznie przedstawiciele „kolektywu antyrasistowskiego” zostali przyjęci przez Iana Brossata, urzędnika zajmującego się sprawami mieszkalnictwa. Podkreślił on, że miasto będzie chciało „przeprowadzić diagnozę społeczną”, rozmawiając między innymi z prefekturą i policją. Jednocześnie zdaniem Brossata część postulatów imigrantów i wspierających ich działaczy należy do kompetencji państwa, natomiast niektórzy obcokrajowcy nie kwalifikują się do udostępnienia im mieszkań socjalnych.

Przy tej okazji demonstrujący krytykowali socjalistyczną mer Paryża Anne Hidalgo i francuskie władze. Ich zdaniem dochodzi do „nierównego traktowania” uchodźców z Ukrainy i osób przybywających do Francji z innych stron świata. Ukraińcy mogą bowiem liczyć na szybkie załatwienie swoich problemów.

Na podstawie: LeParisien.fr, FDESouche.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.