Ilu nie je mięsa?

Opublikowano: 16.11.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3506

Z danych tegorocznej ankiety Global Consumer Survey wynika, że w Polsce zaledwie 7 proc. osób w wieku 18 – 29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. To niewiele, ale zarazem jest to wynik nieco wyższy, niż we Francji czy Włoszech, o takich tradycyjnie mięsnych krajach jak Niemcy już nie mówiąc.

Jak informuje Polski Instytut Ekonomiczny, w sumie, w całej populacji Polaków, odsetek osób będących na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej sięga 8,4 proc., wedle badania panelu Ariadna z 2019 r.

Inaczej jest w dużych miastach, gdzie wśród mieszkańców skala popularności wegetarianizmu w takich ośrodkach może sięgać nawet 20 proc. (co wszakże nie zawsze jest tożsame z jego praktycznym stosowaniem).

Najbardziej miarodajne w tej mierze wciąż natomiast pozostają badania CBOS, choć już dość leciwe, bo z 2014 r. Wedle nich, odsetek wegetarian w Polsce wynosił zaledwie 1 proc.

Nie tak wiele późniejsze, bo przeprowadzone w 2017 r. badania firmy Mintel pokazały, że w grupach wiekowych 16 – 24 lata oraz 25 – 34 lata odsetek wegan i wegetarian przekracza nawet 10 proc.

Autorstwo: AL
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.