Ile krajów na świecie nie ma banku centralnego?

Opublikowano: 28.06.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 637

Centralne banki ogarnęły całą planetę. W takiej sytuacji, jedynym dużym krajem, który nie ma banku centralnego, jest Korea Północna (bank centralny Iranu i Syrii jest niezależny od Rothschildów – przypis). Tak, są małe państwa wyspiarskie, jak Mikronezja, które nie mają banku centralnego, ale gdy wszystko wyliczysz, to zauważysz, że 99,9% światowej populacji żyje w kraju, w którym jest bank centralny.

Więc jak to się stało? Czy cały świat stwierdził, że centralne banki to najlepszy system? Oczywiście, że nie. Wg mojej wiedzy nie było nawet jednego głosu od ludzi za tym, by taki bank założyć. Zamiast tego, centralne banki zostały nam narzucone. Powiedziano ludziom na całym świecie, że sprawy pieniężne są „zbyt ważnymi” sprawami, by zajmowali się tym politycy, a jedynym rozwiązaniem jest posiadanie grupy niewybranych przez nikogo bankierów, którzy kontrolują te sprawy za nas.

Co robi bank centralny? Cóż, będziesz zdziwiony, bo niewielu potrafi odpowiedzieć na to pytanie dokładnie.

Bank centralny to instytucja, która zarządza walutą państwa, podażą pieniądza i stopami procentowymi. Bank centralny posiada monopol na zwiększanie bazy monetarnej w państwie, również drukuje walutę krajową, która zazwyczaj służy jako środek płatniczy w państwie.

W Stanach mówi się, że mamy system wolnorynkowy. Ale w prawdziwym systemie wolnorynkowym to siły rynkowe ustalają stopy procentowe. Nie potrzebujemy kogoś, by „ustalać stopy procentowe” za nas.

Dlaczego dano nam prywatny kartel bankowy (FED), by miał autorytet do tworzenia i zarządzania podażą pieniądza? Konstytucja daje taką władzę Kongresowi.

To nie jest tak, że właściwie potrzebujemy FED. W rzeczywistości, największy okres rozwoju gospodarczego w USA trwał podczas, gdy nie było jeszcze banku centralnego.

Od czasu utworzenia FED, wartość naszej waluty spadła o 96%, a dług narodowy jest o 5.000 razy większy.

Pomimo tych problemów, większość demokratów i republikanów ani nawet nie chce słyszeć o lekkim ograniczeniu mocy Rezerwy Federalnej. A całkowite pozbycie się FED jest już bluźnierstwem dla polityków.

Taka sama sprawa toczy się wszędzie. Centralne banki są „nietykalnymi” tego świata. Mimo, że każdy widzi, co te banki robią, nie było na świecie ani jednego udanego politycznego ruchu (o którym wiem), który by zamknął bank centralny.

Zamiast tego widzimy ciągłą ekspansję banków centralnych. Na przykład, spójrz co się stało w niektórych krajach, które nie zostały uznane za „zintegrowane” w „globalnej społeczności”.

– W 2001 r. Stany Zjednoczone zaatakowały Afganistan. W 2003 r. został założony Da Afghanistan Bank (kto wybrał nazwę?) prezydenckim dekretem. Teraz ten kraj ma nowoczesny, centralny bank, jak reszta nas.

– W 2003 r. Stany Zjednoczone zaatakowały Irak. Na początku 2004 r. został założony bank centralny Iraku, by zarządzał walutą Iraku i w celu integracji z globalnym systemem finansowym.

– W 2011 r. Stany Zjednoczone zbombardowały Libię. Zanim jeszcze obalono Muammara Kadafiego, USA pomogły libijskim rebeliantom założyć bank centralny i utworzyć narodowy koncern naftowy.

Centralne banki są zaprojektowane, by wciągnąć narody w spiralę długu, którego nie da się spłacić. Nie ma na to matematycznych możliwości. Dziś stosunek długu do PKB całej planety jest najwyższy od wszech czasów i wynosi 286%. Ludzkość została zniewolona przez wieczystą maszynę długu, a większość osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że to się dzieje.

Opracowanie: Girion
Na podstawie: TheEconomicCollapseBlog.com
Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

@autor
a jak to wygląda z chińskimi bankami? są zależne od władz państwa czy powiązane pakietami kontrolnymi z konsorcjami bankowymi usa/zachodu???

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Pokój nastanie światowy i dobrobyt wszystkich ludzi, kiedy pieniądz upadnie.

niewolnik
Użytkownik
niewolnik

To znaczy iż trzy lata do przodu budżet światowy należy do bankierów.
Wszystko przez to, że pracę nikomu nie potrzebnych urzędników zalicza się do dochodu budżetu, to tak jak by wycenić wartość człowiek i też go policzyć jako dochód.

lboo
Użytkownik
lboo

@niewolnik: Urzednicy są potrzebni żeby bankierzy mogli gromadzić i utrzymywac swój majątek.