IKEA w Warszawie będzie zatrudniać uchodźców

Opublikowano: 24.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 980

Sklep szwedzkiej sieci IKEA, działający na warszawskim Targówku, uruchamia płatne staże dla uchodźców przebywających w naszym kraju. Na początek pracę w placówce znajdzie dziesięć osób, które otrzymają pensje i szereg benefitów. Projekt ich zatrudnienia powstał przy współpracy koncernu z Fundacją Ocalenie, oskarżającą niedawno Straż Graniczną o przemoc wobec imigrantów atakujących polsko-białoruską granicę.

Szwedzi mają uruchomić w Polsce sześciomiesięczne staże dla osób mających status uchodźcy, a także znających język polski w stopniu komunikatywnym. Za swoją pracę mają oni otrzymać wynagrodzenie, dodatkowe benefity, pełny pakiet świadczeń pracowniczych oraz dalszy kurs doskonalenia naszej mowy.

Dodatkowe wsparcie uchodźcom na przekazać Fundacja Ocalenie. Zapewni im ona porady psychologiczne, prawne oraz pomoc ze strony „mentorów i mentorek kulturowych”, zatrudnionych na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Organizacja twierdzi, że największym problemem obcokrajowców mających status uchodźcy jest właśnie znalezienie zatrudnienia. Ma to związek głównie z brakiem doświadczenia, nieznajomości procedur czy ograniczonego dostępu do informacji. Dodatkowo Fundacja oskarża przedsiębiorców i społeczeństwo o „stereotypowe uprzedzenia”.

Współpracująca ze szwedzkim koncernem Fundacja Ocalenie zyskała rozgłos jesienią ubiegłego roku. Bez żadnych dowodów oskarżała regularnie Straż Graniczną o przemoc wobec imigrantów, gdy funkcjonariusze bronili polskiej granicy przed napływem nielegalnych i agresywnych imigrantów.

Na podstawie: Bankier.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krisnow 25.01.2022 09:30

    Kolejna firma stosująca faszystowskie metody sanitaryzmu!!! ;/;/;/ Bojkotować jak tylko się da!!! Kupować meble od Polskich producentów, a nie od tego szkodnika który na potęgę wycina Polskie lasy!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.