III wojna światowa jest już zaplanowana?

Opublikowano: 08.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 432

Lato zaczyna się w tym roku bardzo burzliwie. Jeden z najważniejszych amerykańskich polityków nieoczekiwanie przyznał, że USA przygotowują się do III wojny światowej.

W czasie przemówienia przed absolwentami akademii wojskowej w West Point wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence otwartym tekstem powiedział, że przyszła elita wojskowa będzie walczyć z połową świata. Jako prawdopodobne punkty konfliktu zbrojnego polityk wymienił Irak, Rosję, Europę i Bliski Wschód. Pence zapewnił przyszłych wojskowych, iż w tym niełatwym zadaniu będą mieli wsparcie państwa i prezydenta.

Dane oświadczenie można byłoby uznać za retoryczne – absolwenci akademii wojskowych nazywani są obrońcami i nadzieją kraju – gdyby nie bezpośrednie ukazanie na to, że Waszyngton szykuje się nie do obrony, lecz do ataku. Co ciekawe, Rosja została wymieniona jako jedno z pierwszych miejsc, w których USA są gotowe wszcząć działania zbrojne.

O tym, że Rosja stała się głównym przeciwnikiem wojskowym USA, świadczy też – poza oświadczeniem Pence’a – fakt, że amerykańskie siły powietrzne ćwiczą walki z samolotami imitującymi rosyjskie i chińskie myśliwce. Ponadto USA systemowo zasilają Europę swoimi wojskami i sprzętem, okrążając Rosję ze wszech stron.

Oświadczeniem Pence’a Waszyngton zaświadczył, że “zduszenie” Rosji politycznymi i gospodarczymi metodami jest ponad jego siły. W tym przypadku pozostaje tylko jeden wariant – otwarta konfrontacja zbrojna, która z bronią atomową jawnie przerodzi się w III wojnę światową, najprawdopodobniej ostatnią w historii ludzkości.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. maciej 08.06.2019 11:03

  z połową świata czyli Chinami, .. przypomnijmy sobie jałte jak amerykanie ładnie się dogadali z rosją, jesli ktoś wierzy że w syrii nie dogrywaja swoich systemów łacznosći i dowodzenia ruscy z jankesami to jest głupi

 2. Dawid 08.06.2019 11:24

  znowu gadanie o wojnie z tymi i tymi, no w końcu ludzie mają żyć w ciągłym strachu, bo jeszcze im głupoty przyjdą do głowy i zachce im się poodsuwać niektórych od władzy, a co do wojny to ona cały czas jest i nie zanosi się na jej koniec, co jakiś czas zmienia tylko miejsce

 3. hashi 08.06.2019 18:29

  Globalna wojna nuklearna oznacza koniec cywilizacji.
  Wałęsa w tym roku wypowiedział takie słowa: “wyższa cywilizacja przyjeżdża tymi UF-ami i innymi i przygląda się: co oni tu wyprawiają. Jak zagrozimy destabilizacją, Putinem, atomem, oni nam przeszkodzą, przetną na pół, Ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie, przytrzymają nas 5 tys. lat. Przyślą nam Adama i Ewę i od nowa będziemy budować do tego samego momentu, w którym dzisiaj jesteśmy “

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.