Identyczne bóstwa Egipcjan i Majów

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1307

Niewiele kultur zawładnęło współczesną wyobraźnią w taki sposób, jak starożytni Egipcjanie i Majowie. Obydwie kultury, są zresztą niezwykle podobne do siebie, co widać chociażby w przedstawieniach wyznawanych przez nie bogów. Dziś skupiamy się na obrazie dwójki bóstw o psich głowach związanych z rytualną podróżą w zaświaty: Anubisa ze starożytnego Egiptu i Xolotla z terenów dzisiejszego Meksyku.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rici 06.09.2021 22:50

    Kilka lat temu czytalem sprawozdanie z badan amerykanskiej antropolog mumi faraona Tutotenhamona. Zaciekawily mnie wyniki badan; stwierdzono ze faraon byl rasy indoeuropejskiej / nie ma sie co dziwic dynastia hettycka/ ale mieszkancy starozytnego Egiptu byli rasa bardzo zblizona do indian mezoamerykanskich. Podobnej rasy na terenie Europy,Afryki, Azji nie spotkano.

  2. rici 06.09.2021 23:19

    A jeszcze jedna ciekawostka tez z dziedziny genetyki. Naukowcy zajmujacy sie badaniami pozostalosciami ludzkimi w grobowcych-kurchanach scytyjskich stwierdzili ze jedynymi ich potomkami na swiecie sa Afganczycy. Widocznie Afganczycy ktorzy ida do Europy wracaja na ziemie przodkow.
    Tez taka ciekawostka zwiazana z pokrewnym do Scytow narodem jakim sa-byli Sarmaci; Chorwaci uzaja sie za Sarmatow, a jezyk slowianski ktorym sie posluguja to jezyk nabyty , a nie odziedziczony po przodkach. Poza tym taka ciekawostka zwiazana ze slowianska haplogrupa R1a1; w Polsce mamy okolo 50 % mieszkancow z ta haplogrupa, na Chorwacji okolo 17 %, w Niemczech okolo 30 %, w europejsckiej czesci Rosji rowniez okolo 30 %, a np. wsrod Kurdow ten odsetek wzrasta do 90 %, a wsrod Persow w Iranie okolo 70 %.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.