Idą po 1,5 miliona od policji za 24 października

Opublikowano: 01.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2684

Stowarzyszenie Stop NOP organizuje batalię prawną o odszkodowania za bezpodstawne zatrzymania uczestników Marszu o Wolność.

„Prawie 300 bezprawnie zatrzymanych na komisariatach manifestantów Marszu o Wolność z 24 października 2020 roku może ubiegać się o odszkodowania. Sąd Warszawa Śródmieście w około 90 sprawach uznał, że zatrzymania były bezzasadnie, często również nieprawidłowe i nielegalne. To otwarta droga do uzyskania odszkodowania od 5 tysięcy złotych dla każdego z zatrzymanych” – informuje organizacja.

„10 prawników walczyło o sprawiedliwość wyciągając ludzi z tzw. dołka, wysyłając zażalenia na zatrzymanie oraz reprezentując w sądzie, dzięki wsparciu finansowemu od społeczności osób, które nie godzą się na politykę rządu w kwestii tzw. pandemii i szczepionek” – dodaje.

„Wkrótce zostanie utworzona zbiórka pieniędzy na pomoc prawną. Każdy z zatrzymanych będzie mógł otrzymać 1000 zł (plus VAT), żeby skorzystać z pomocy wybranego przez siebie prawnika w uzyskaniu odszkodowania za odebraniu wolności przez policję” – zapowiada Stop NOP.

Zostałeś zatrzymany i chcesz walczyć o odszkodowanie? Napisz na adres: [email protected].

Źródło: StopNOP.com.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AstroCris 02.07.2021 14:58

    Jak od instytucji Policja? Chyba coś im się pomyliło. A gdzie odpowiedzialność urzednicza? Przełożony który wydał rozkaz to urzędnik którego należy pociągnąć a na sprawie niech wyda tego co jemu kazał i po nitce do kłębka aż Ziobro umorzy….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.