Huti uderzyli w Rijad

Opublikowano: 30.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 959

Jemeńscy rebelianci z ruchu Ansar Alla (Huti) powiedzieli, że zaatakowali cele w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie i kilku innych miastach królestwa, informuje kontrolowany przez nich kanał Al-Masira, powołując się na przedstawiciela sił zbrojnych Husytów.

Wcześniej ogłoszono, że wojska saudyjskie zestrzeliły dwie rakiety nad Rijadem i jedną nad portowym miastem Jizan w pobliżu granicy z Jemenem. Źródło wojskowe poinformowało Sputnik, że samoloty koalicji dowodzonej przez królestwo przeprowadziły serię ataków na pozycje rebeliantów Huti w Sanie oraz w prowincjach Saad i Juf graniczących z Arabią Saudyjską.

Rzecznik Huti powiedział, że w odpowiedzi na naloty koalicyjne z poprzednich dni, ich siły zbrojne „wystrzeliły rakiety i drony w serii ataków na kluczowe cele w stolicy wroga saudyjskiego Rijadzie oraz na szereg celów wojskowych i gospodarczych w Dżizanie, Najranie i Asirze”.

W poniedziałek 23 marca sekretarz generalny ONZ wezwał do zawieszenia broni we wszystkich konfliktach świata na tle powszechnego zagrożenia koronawirusem.

Od 2015 roku w Jemenie trwają aktywne operacje wojskowe pomiędzy zwolennikami prezydenta Abd Rabbah Mansoura Hadiego a Huti, którzy przejęli władzę w Sanie.

Od marca 2015 roku Hadi jest wspierany przez arabską koalicję pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej. Pod koniec 2018 roku zawarto zawieszenie broni, zgadzając się na wycofanie ze swoich stanowisk, ale od samego początku umowy te nie były przestrzegane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.