Media donoszą o ataku rakietowym na Rijad

Opublikowano: 06.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 568

Na stolicę Arabii Saudyjskiej Rijad dokonano ataku rakietowego. O tym informuje gazeta „Al-Masdar”, która znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, powołując się na jemeńskiego korespondenta.

Według doniesień pocisk „Borkan-1” uderzył w bazę wojskową Mazahimiya na zachód od miasta. Na razie nie ma informacji o ofiarach i zniszczeniach. Saudyjskie władze wydały sprostowanie, mówiąc, że zgiełk i wybuchy są konsekwencją lokalnego trzęsienia ziemi lub upadku meteorytu. Według niektórych danych w stolicy Arabii Saudyjskiej ogłoszono stan wyjątkowy.

Według rebeliantów Huti rakieta, która jest modyfikacją wersji eksportowej radzieckiej R-17, została wystrzelona przez jemeńskich wojskowych wiernych byłemu prezydentowi Ali Abd Allah Salihowi. Nie jest to pierwszy atak na Arabię Saudyjską: we wrześniu 2016 roku „Borkan-1” już trafił w cel w saudyjskim mieście Taif w południowo-zachodniej części kraju. Następnie rebelianci Huti zapowiedzieli, że następnym celem będzie Rijad.

Arabia Saudyjska stoi na czele koalicji, która stara się przywrócić do władzy w Jemenie sunnickiego prezydenta Abd Rabbo Mansour Hadiego. Sprzeciwia się jej zbrojne skrzydło bojówek Huti — szyicki ruch „Ansar Allah” i lojalna wobec byłego prezydenta Ali Abd Allah Saliha armia. W kraju działa również kilka grup terrorystycznych, w tym zakazane w Rosji Państwo Islamskie i Al-Kaida na Półwyspie Arabskim.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.