Huta Częstochowa zostanie uratowana?

Opublikowano: 02.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 160

Huta Częstochowa znalazła się niedawno na skraju bankructwa, zaś w tej sprawie do Warszawy przyjeżdżali pracujący w niej hutnicy. Teraz pojawiło się jednak światełko w tunelu, ponieważ zakład chce przejąć polski inwestor, który zapowiada zwiększenie jego mocy produkcyjnej oraz zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Związkowcy z częstochowskiej huty prowadzili wpierw rozmowy z brytyjskim inwestorem, ale ostatecznie ich zakład ma zostać wykupiony przez spółkę Sunningwell Ltd., która należy do holdingu Sunningwell Steel Polska powiązanego z chińskim kapitałem. Tym samym Hutą Częstochowa miałaby zarządzać grupa polskich menadżerów, deklarujących nowe pomysły na jej funkcjonowanie.

Ich zdaniem nierentowność huty spowodowana jest nie brakiem chętnych na produkowaną przez nią stal, lecz jej niewystarczające moce produkcyjne, co powoduje opóźnienia w realizacji zamówień. Holding chce zmienić ten stan rzeczy, stąd po pierwsze zakład miałby zostać uruchomiony ponownie w przeciągu miesiąca od jego przejęcia, a po drugie w celu uzyskania 80 proc. mocy przerobowych zatrudnieni mieliby zostać nowi pracownicy.

Nadzorujący przejęcie huty biznesmen Marek Frydrych twierdzi, że posiada już doświadczenie w branży stalowej, bo w 1996 roku zarządzana przez niego spółka kupiła hutę na Uralu, która miała znajdować się także w opłakanym stanie.

Na podstawie: WNP.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

Pozostaje tylko kibicować.