Hurtowo wyrzucają postacie historyczne z nazw szkół i ulic

Opublikowano: 06.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1522

Prawie wszystkie wielkie postacie historyczne Stanów Zjednoczonych były bandytami, co zdaniem władz miejskich San Francisco może źle wpływać na młodzież. Lokalne władze edukacji zmienią na początek nazwy 44 szkół, tj. jedną trzecią placówek zarządzanych przez miasto, by usunąć z przestrzeni publicznej nazwiska osób, które dzisiaj siedziałyby w więzieniu. Szczególnie ciemne postaci, jak Jerzy Waszyngton czy Abraham Lincoln, idą do kasacji.

Miejska polityka historyczna San Francisco została wykuta przez specjalną komisję wyznaczoną przez miejski School Board, która badała przeszłość bohaterów Ameryki przez rok. Zeszłotygodniowe głosowanie w radzie miejskiej zatwierdziło jej pracę, choć doszło oczywiście do licznych kontrowersji. Tak, Abraham Lincoln rzeczywiście obalił niewolnictwo, ale np. w 1862 r. dał zielone światło dla powieszenia 38 Indian, którzy napadli na kolonizatorów w Minnesocie. Kiedy komisja natrafiała na ten rodzaj czynów politycznych, nie ostał się nawet Lincoln.

Weźmy Roosevelt Middle School: było dwóch prezydentów o tym nazwisku, może któryś mógłby stanowić wzór dla młodzieży? Niestety. Historyk Theodore Roosevelt (1901-1909) sprzeciwiał się głosowaniu czarnoskórych, a ojciec New Deal, słynny Franklin Delano Roosevelt (1933-1945) kazał zamknąć w obozach koncentracyjnych 100 tys. Japończyków i osób pochodzenia japońskiego, gdyż uważano, że mogą sprzyjać Japonii, z którą USA toczyły wtedy wojnę na Pacyfiku. Obaj się nie nadają.

„Nie chodzi o przekaz symboliczny, tylko moralny” – wyjaśniał członek School Board Mark Sanchez, który w pełni popiera wyrzucenie z miejskich nazw ciemne postaci Ameryki – „To przekaz dla naszych rodzin, uczniów i całej społeczności”. Szkoły i rodzice do końca kwietnia muszą zaproponować nowych, czystych bohaterów, co pozostaje wręcz niemożliwe, jeśli oprzeć się na historii politycznej Stanów Zjednoczonych. Na szczęście są jeszcze artyści, wynalazcy…

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 07.02.2021 06:43

    Artyści i wynalazcy się nie nadają. Też nie wszyscy mieli poglądy zgodne z wytycznymi Partii. Najlepiej wyjść z tej sytuacji nazywając zwierzętami wszystkie ulice: motylka, wiewiórki, pasikonika, mróweczki itd. Można też roślinami. Dokształci to ludzi odnośnie nazw roślin: komosy, podagrycznika, wierzby, akacji, pietruszki, palby bananowej…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.