Human Right Watch oskarża Izrael o zbrodnie wojenne

Opublikowano: 13.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Organizacja praw człowieka Human Right Watch oskarża Izrael o dokonanie co najmniej trzech zbrodni wojennych, poprzez ataki na szkoły prowadzone przez ONZ. Izraelski prokurator wojskowy mówi o co najmniej pięciu przypadkach przestępstw, dokonanych przez syjonistyczną armię.

HRW mówi wprost o zbrodniach wojennych. Miały one zostać dokonane przez izraelską armię, gdy ta zbombardowała trzy szkoły prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W placówkach mieli schronić się cywile, a organizacja udokumentowała 45 ofiar cywilnych, w tym 17 dzieci, które miały zginąć w szkołach w Beit Hanun, Rafah i w Dżebaliji. HRW twierdzi, że ataki były przeprowadzone z pełną premedytacją, ponieważ obiekty były bardzo dobre oznaczone.

Swoje postępowanie prowadzi też izraelski prokurator wojskowy, a dotyczy one pięciu przypadków. Chodzi o zbombardowanie i zabicie czterech chłopców grających w piłkę na plaży, ostrzelanie szkoły ONZ czy domniemaną kradzież rzeczy osobistych, które miały znajdować się w jednym z palestyńskich mieszkań.

Na podstawie: english.pnn.ps, interia.pl
Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jedr02 13.09.2014 16:22

    Sama ta wojna to jedna wielka zbrodnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.