Hordy szczurów szturmują ulice amerykańskich miast

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 769

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ostrzegło przed zwiększoną aktywnością gryzoni, których zachowanie stało się bardziej agresywne w warunkach pandemii koronawirusa, czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej agencji.

Eksperci wiążą to z zamknięciem albo ograniczeniem działalności restauracji i innych przedsiębiorstw handlowych, których odpady są głównym źródłem pożywienia dla szczurów. Podjęte środki zmniejszyły ilość dostępnej żywności, zwłaszcza w dużych dzielnicach handlowych.

„Niektóre resorty poinformowały o zwiększonej aktywności gryzoni, ponieważ poszukują nowych źródeł pożywienia. Programy sanitarne i programy walki z gryzoniami mogą spotkać się ze zwiększonym zapotrzebowaniem, związanym z doniesieniami o nietypowych lub agresywnych zachowaniach gryzoni” – poinformowało CDC.

„Szczury stają się agresywne nie w stosunku do ludzi, ale w stosunku do siebie nawzajem” – cytuje „New York Times” specjalistę od gryzoni Bobby’ego Corrigana. Zaznaczył, że w Nowym Jorku są pewne kolonie szczurów, które przez kilkaset pokoleń były uzależnione od odpadów z lokalnych restauracji. Teraz, po podjęciu działań w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczury cierpią z głodu.

Problem ten ma wiele miast. W Nowym Orleanie hordy szczurów wyszły na ulice, a w Chicago zaczęły śmiało szukać jedzenia nawet w ciągu dnia, pokonując duże odległości.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.