Honor

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 514

Polityk, który okazuje szacunek swoim wyborcom, z całą pewnością może liczyć na odwzajemnienie. Kazimierz Michał Ujazdowski opuścił szeregi Prawa i Sprawiedliwości wskazując przede wszystkim na kwestię Trybunału Konstytucyjnego. Europoseł, który jest również doktorem habilitowanym nauk prawnych i nauczycielem akademickim Uniwersytetu Łódzkiego, dał tym samym jasny sygnał, że nie zgadza się na łamanie kręgosłupa Polski kosztem swoich wyborców.

Warto podkreślić, że pan Ujazdowski jest politykiem doświadczonym z wieloletnim stażem. W latach 2000-2001 był Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rządzie Jerzego Buzka. Piastował to stanowisko również w latach 2005-2006 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza oraz 2006-2007 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Był wicemarszałkiem Sejmu IV kadencji w latach 2004-2005 oraz posłem na Sejm I kadencji w latach 1991-1993. Uzyskał poparcie swoich wyborców będąc również posłem w III, IV, V, VI oraz VII kadencji a od 2014 roku eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Co ciekawe, Kazimierz Michał Ujazdowski w przeszłości zrezygnował ze stanowiska protestując przeciwko odwołaniu Lecha Kaczyńskiego z funkcji ministra sprawiedliwości. O ironio, wiele lat później rezygnuje z członkostwa PiS protestując przeciwko polityce uprawianej przez brata zmarłego prezydenta – Jarosława Kaczyńskiego.

Odważna decyzja pana ministra daje promyk nadziei na przyszłość. Jest to chyba pierwszy polityk koalicji rządzącej, który tak jasno dowiódł, że honor i obowiązek odpowiedzialności wobec Ojczyzny stoi przed dążeniem do zdobycia i utrzymania władzy za wszelką cenę.

Stara szkoła, jak to mówią, nazwisko zobowiązuje!

Kazimierz Michał Ujazdowski jest wnukiem Kazimierza Cypriana Ujazdowskiego, adwokata z okresu dwudziestolecia międzywojennego, który był obrońcą w procesach politycznych, m.in. w procesie brzeskim. Ojciec pana ministra – Kazimierz Mieczysław Ujazdowski – był posłem w latach 1989–1991.

Z całą pewnością wyborcy nie zapomną panu Kazimierzowi tego odważnego kroku. Ostatecznie przecież – w państwie demokratycznym, poseł odpowiada przed swoimi wyborcami, a nie prezesem partii.

Jestem przekonany, że jeszcze nie raz zobaczymy pana Ujazdowskiego na stanowisku ministra.

Autorstwo: Jarosław Narymunt Rożyński (Prezydent.org.pl)
Źródło: WolneMedia.net

BIBLIOGRAFIA

1. “Ujazdowski odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości, mandatu Europosła jednak nie odda”, http://wpolityce.pl/polityka/321840-ujazdowski-odchodzi-z-prawa-i-sprawiedliwosci-mandatu-europosla-jednak-nie-odda

2. “Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PiS”, http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kazimierz-michal-ujazdowski-odchodzi-z-pis/

3. “Dlaczego Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PiS?”, http://www.newsweek.pl/polska/ludzie/kazimierz-michal-ujazdowski-odchodzi-z-pis-dlaczego-,artykuly,402973,1.html

4. “Ujazdowski: mam prawo i obowiązek pełnić funkcję Europosła”, http://fakty.interia.pl/polska/news-ujazdowski-mam-prawo-i-obowiazek-pelnic-funkcje-europosla,nId,2332428


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Balcer 05.01.2017 20:03

    Hmmm, a może honorowo jednak cenić jest bardziej prawo naturalne niż prawo stanowione i mieć rozum zamiast posłusznie wykonywać zapisy ustaw. Niemcy w czasie II WŚ ustanowili prawo zabijania za przechowywanie Żydów i zgodnie z tym prawem zastrzelili 1,5 roczne dziecko rodziny Ulmanów. Sprawiedliwie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.