Homofobusy znikną z krakowskich ulic?

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1643

Homofobiczne furgonetki nie wyjadą więcej na ulice Krakowa? Władze stolicy Małopolski podjęły ważną decyzję: nie będą już uznawały samochodów emitujących nienawistne komunikaty za zgromadzenia publiczne.

Do tej pory furgonetki oblepione hasłami fałszywie łączącymi homoseksualizm z pedofilią czy sugerującymi, iż osoby LGBT chcą demoralizować kilkuletnie dzieci, poruszały się po Krakowie, zarejestrowane jako zgromadzenia publiczne. Dzięki temu mogły głośno emitować komunikaty przygotowane przez Fundację „Pro – Prawo do Życia”. Teraz ma się to zmienić.

Jak poinformowała na Facebooku krakowska fundacja Rownosc.org.pl, której celem jest wspieranie osób LGBT+ poza dużymi miastami oraz walka o równe traktowanie wszystkich niezależnie od tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Krakowa w dniu 15 października potwierdził, że nie będzie rejestrował homofobicznych furgonetek jako zgromadzeń. Podstawą takiej decyzji, piszą aktywiści, jest już istniejące orzecznictwo. Oznacza to, że każdy, kto mimo wszystko w Krakowie usłyszy nadający z głośników pojazd, może poinformować odpowiednie służby o łamaniu art. 156 ustawy o ochronie środowiska. Zakazuje on używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Możliwe będzie również uznanie, iż głośne emitowanie komunikatów łamie art. 51 kodeksu wykroczeń („Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”).

Wcześniej, w sierpniu tego roku opinię, iż przejazd samochodu nie spełnia kryteriów zgromadzenia publicznego, wydał Urząd Miasta Poznania, i odmówił rejestracji takiego „zgromadzenia”. W Krakowie natomiast „zgromadzenie” zostało zarejestrowane; pod koniec sierpnia furgonetka Fundacji Pro jeździła w związku z tym po mieście w asyście policji.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. edek 16.10.2020 13:10

    Jak umiem czytać, na samochodzie jest napis: “Czego lobby lgbt chce uczyć dzieci?”

    Więc lewacki strajk.eu KŁAMIE.
    Akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na LOBBY LGBT. I ich cele.
    Które to lobby zresztą jest tylko bronią w ręku Sorosów i Rothstchildów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.