Holendrzy nie rozładowali wielorybiego mięsa

Opublikowano: 29.06.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Władze holenderskiego portu w Rotterdamie powstrzymały pracowników portowych przed rozładunkiem z jednego ze statków towarowych, islandzkiego mięsa wieloryba. Holendrzy nie wyrazili zgody na to aby mięso wieloryba zostało rozładowane na terenie przystani.

Twierdzi się, że holenderskie prawo nie zabrania importu mięsa wieloryba, ale sprzeciwia się temu opinia publiczna. Dlatego pojemniki z zamrożonym mięsem będą przez jakiś czas na wolnym obszarze celnym, jednak nie wejdą formalnie na teren Holandii.

Władze portu w Rotterdamie tłumaczyły, że robią to z powodów politycznych i publicznych protestów przeciwko zabijaniu wielorybów.

W rezultacie przedsiębiorstwa transportowe zostały poproszone o zatrzymanie eksportu mięsa do Rotterdamu. W komunikacie powiedziano również, że władze Holandii będą zachęcać inne porty europejskie do tego aby reagowały podobnie.

Źródło: Iceland News Polska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kolarz
Użytkownik
kolarz

Z wiatrakami już tak jest , nie można im ufać ,a mięso jak to mięso zepsuje się , bo było przecież z wolnej Islandii.
Banksterzy się odgrażają i zasłaniają opinią publiczną.
Powinni raczej zobaczyć holenderskie fermy norek.

lokso
Użytkownik
lokso

Proszę, są kraje gdzie opinie publiczna ma wpływ (przynajmniej czasami) na decyzje władz. A w tuskolandzie, milion podpisów czy pięć milionów, co za różnica.. Władze mają to głęboko gdzieś. Wszak Donald wie czego obywatelowi trzeba, ba, wie lepiej od obywatela.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Polecam film dokumentalny, autobiograficzny, wiele mówiący o Holendrach pt. ,,Holenderska fabryka kokainy,,.

free_man
Użytkownik
free_man

Mięso się moze zmarnuje (a nie powinno sie go marnowac skoro wielorym straci życie) jednak może akcja da “łowcom wielorybów” informacje zwrotną że nie maja co zabijać bo nie będzie miał kto kupić.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Jak się zmarnuje tj. go nie sprzedadzą to przestaną zabijać je ponownie bo i tak nie zarobią. Niestety wygląda na to że nie zarmanować może się tylko wtedy jak zostanie sprzedane i zarobią na tym mordercy tych wielorybów.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ