Holenderskie gangi

Opublikowano: 03.06.2022 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1251

Popularność Crips daleko przekracza granice USA i przyciąga naśladowców. Ich gangi powstają w wielu dużych miastach Europy: Londynie, Paryżu, Berlinie i Amsterdamie. Lokalna wersja Crips (Community Revolution In Progress) funkcjonuje też w holenderskiej Hadze, jednocząc imigrantów z Surinamu i Antyli. Tak jak w Los Angeles członkowie gangu ubierają się na niebiesko i zaznaczają swoje terytorium charakterystycznymi graffiti. Podstawą istnienia Crips jest potrzeba wspólnoty i muzyka hip-hopowa, ale – tak jak wszędzie na świecie – działania grupy koncentrują się na rabunkach, handlu narkotykami i brutalnej walce z konkurencją.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.