Niderlandy wprowadzą pigułki umożliwiające samobójstwa?

Opublikowano: 02.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1127

Niderlandy to od bardzo dawna jeden wielki eksperyment socjologiczny. W tym kraju naprawdę wiele wolno. Już wkrótce ważną częścią składową tej wolności, będzie prawo do odebrania sobie życia za pomocą tabletki.

Oczywiście temat jest kontrowersyjny, ale w końcu chodzi o możliwość całkowitego samostanowienia o sobie obywatela, jako w pełni niezależnej jednostki. Mają w tym pomóc „pigułki ostatniej woli”.

To właśnie w tym kraju powstało Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia. I to ta organizacja rozpoczęła dyskusję nad zalegalizowaniem pigułki, która umożliwi popełnienie samobójstwa, bez zgody lekarza na eutanazję oraz bez jego obecności.

Oczywiście takie specyfiki można zamówić już teraz, przez Internet. Handlarze z Chin czy Meksyku służą w tej kwestii pomocą. Jednak nie ma w tym wypadku mowy o legalności.

Jest jedno „ale”. „Pigułki ostatniej woli” nie będą dla każdego, kto chce po prostu opuścić ten świat, w tym ludzi zdrowych. Chodzi o osoby nieuleczalnie chore i o to, aby uniezależnić je od arbitralnych decyzji lekarzy, którzy w tym momencie jako jedyni mogą wydać zgodę na eutanazję.

Zatem nie jest to jeszcze maksimum emancypacji. Prawo do godnego życia powinno stać na równi z prawem do godnej śmierci. I ma to głęboko filozoficzne uzasadnienie. Spłycanie tej kwestii do argumentów politycznych, jest lekceważeniem przesłanek wynikających z szerszego spektrum zjawisk, wywołujących ewentualną decyzję o dobrowolnej eutanazji.

Skoro rządy nie są w stanie prowadzić polityki, która czyni życie obywateli łatwiejszym i pozbawionym trosk, to nie może ich skazywać na znoszenie presji, którą wytworzyły rozmaite wydarzenia geopolityczne, rzutujące na stan psycho-fizyczny ludzi.

Niektórzy uważają, że legalizacja takich tabletek będzie doskonałym sposobem eliminacji przeciwników politycznych, biznesowych czy ogólnie, życiowych. W takim wypadku nikt nie będzie sprawdzał, dlaczego ktoś odebrał sobie życie.

Nie zmienia to jednak faktu, że prawo stanowienia o własnym życiu i śmierci, nie powinno być traktowane jako propagowanie „cywilizacji śmierci”, bo wszystko, co składa się na tę cywilizację, grozi nam śmiercią. I to jest efekt wielopokoleniowych zaniedbań całego społeczeństwa.

Dlaczego więc ciągle mamy za te zaniedbania płacić cenę życia, w warunkach nie do życia?

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: Portal.ABCZdrowie.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
shkshk
Użytkownik
shkshk

No i zaraz będzie akcja “podrzuć babci pigułkę”

Fenix
Użytkownik
Fenix

Cywilizacja śmierci obecna , to jest dogorywanie i uporczywe utrzymywanie przy życiu . Nie własny wybór, a to powinno być prawo ostatniej woli. Jak kiedyś skazanym na śmierć,ich ostatnie życzenie. Pigułka woli śmierci , w prawdzie odchodzę godnie.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@shkshk “podrzuć pigułkę politykowi ” , zdrowej babci szkoda. :)